Na skutečné osvoboditele, Rudou armádu, český lid nikdy nezapomene!

Žijeme v nenormální době. Ve dnech, kdy si připomínáme 76. výročí osvobození našeho státu od okupace nacistickým Německem, ve kterém hlavní roli sehrála slavná Rudá armáda, se Česká republika ocitá na ruském seznamu nepřátelských států!

Zrealizovaný scénář BIS (i se svými trhlinami), připravený svojí filiálkou CIA v kauze Vrbětice, znamená podle mluvčí ruského ministerstva Marije Zacharovové, že se Praha vydala cestou ničení vztahů. Lze jen doplnit, že se jedná jen o jednu z dalších epizod, která má napomoci k přepsání historické paměti našich národů. Epizody, která je pokračováním eskalace protiruské hysterie, na níž svou politickou kariéru postavilo a staví stále více pravicových politiků.

[o]

Nenávist naší vlády k Rusku a strach z důstojného připomenutí si role našich skutečných osvoboditelů od nacistického Německa je všudypřítomná. Patrné je tak nejen z odporu ke každoročně konané Jízdě vítězství Nočních vlků, která letos (stejně jako loni) z důvodu pandemie byla v »provedení« české »odnože« Nočních vlků.

Přes veškeré politické překážky a Západem nově rozpoutanou studenou válku zůstane opravdové odvěké přátelství, bratrství a spojenectví slovanských národů obou států nezlomné navždy!

Svědčí o tom petice občanů ČR adresovaná prezidentu RF Vladimiru Putinovi, ujišťující jej, že »nepřiměřený akt našich vládních představitelů není vyjádřením naší svobodné vůle«. Stejně jako podobně laděná omluvná stanoviska distancující se od vládních protiruských kroků, které naši občané v současnosti zasílají na Generální konzulát Ruské federace.

Dnes, více než jindy během minulých 76 let uplynuvších od konce druhé světové války, je ČR stále více zatahována v zájmu NATO do rozpoutání válečného konfliktu proti RF. Na provokační působení českých vojáků v Pobaltí jsme si zvykli, stejně jako si zvykáme na hlučné přelety amerických vrtulníků AH-64 Apache nad našimi hlavami v pravé poledne.

Přesto i za této situace zůstávají pro mírumilovné občany stále aktuální slova »Věčná sláva hrdinům, padlých v bojích s nepřítelem a položivších svůj život za svobodu a štěstí našeho národa« z projevu velkého vojevůdce J. V. Stalina k národu v Den vítězství zveřejněného v deníku Pravda dne 10. 5. 1945. Zbývá jen upřesnit. Věčná sláva hrdinným vlastencům, kteří položili svůj život za záchranu životů nejen obyvatel Sovětského svazu, ale i dalších států zpod fašistického válečného utrpení.

Právě jim patří, stejně jako v minulosti, naše tichá vzpomínka, případně položená kytička na některém z jejich nesčetných hrobů na území České republiky.

Miroslav KAVIJ, člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj a předseda KV KSČM

7. 5. 2021  Miroslav KAVIJ