První letošní Gospel Time Party se uskuteční už 17. října

Kultura dostala loni a letos pěkně na frak. Spousta koncertů či divadelních představení musela být – kvůli lockdownům a dalším proticovidovým opatřením – přesunuta, třeba i opakovaně. Z těchto důvodů se první letošní Gospel Time Party Zuzany Stirské uskuteční až na podzim. Konkrétně již v neděli 17. října 2021 od 18 hodin v Divadle U Hasičů v Římské ulici v Praze.

Těšit se jako vždy můžete na výtečnou zpěvačku Zuzanu Stirskou, jež řadu let zpívala v divadle Semafor a také na zaoceánských lodích, kam angažují jen skutečné profesionály schopné zpívat v několika světových jazycích. Tato „malá dáma s velkým hlasem“ se doprovází na piano a kromě vlastní tvorby výborně interpretuje i slavné světové hity včetně Non, je ne regrette rien od Edith Piaf.

V Divadle U Hasičů však bude mít Zuzana Stirská doprovodnou kapelu složenou z předních českých hudebníků. To ale neznamená, že si na piano nezahraje. Výraznou oporu opět najde ve smíšeném souboru Fine Gospel Time, který založila v roce 1999 a kterému od té doby šéfuje. Tvoří ho několik desítek zpěváků – počínaje teenagery, konče seniory.

Během koncertu uslyšíte nejen gospelové písně, ale také šansony, poprockové songy či country. Zazní čestina a angličtina, nejspíš i němčina a francouzština. Večer rozhodně nebude vážný ani upjatý, ale skvěle vyvážený. Zazní řada veselých písní a také inteligentní humor, který Zuzana Stirská ovládá na výbornou. Gospel Time Party bude totiž jako vždy moderovat.

Chybět nebudou ani hosté večera. Tentokrát dorazí baletní mistryně, vysokoškolská pedagožka, producentka a manažerka Renata Sabongui a populární hypnotizér a mentalista Jakub Kroulík. Zuzana Stirská s oběma vtipně pohovoří a dost možná je i přiměje, aby si zazpívali společně se souborem Fine Gospel Time. Chcete se rovněž přijít podívat? Vstupenky nyní lze zakoupit ZDE nebo před začátkem akce přímo na pokladně Divadla U Hasičů.

Foto – www.gospeltime.cz


Mimochodem – už jste slyšeli slavný song I Will Follow Him v podání Zuzany Stirské a souboru Fine Gospel Time? Tady je! https://www.youtube.com/watch?v=55O56mBApiA

14. 10. 2021  redakční zpráva