Polsko staví na hranici s Běloruskem základnu pro NATO

Šéf »dezinformačního« Aeronetu opět ťal do živého. Ve svém posledním pravidelném vysílání na Svobodném vysílači sdělil, že na polské straně společné hranice s Běloruskem se nachází rozestavěné odpalovací rampy pro americké rakety středního doletu. Informace, která měla zaznít na ruském televizním kanálu…

Je docela možné, že další servilita polských jestřábů směrem k USA a NATO je oním důvodem striktního zákazu vstupu pro pracovníky humanitárních organizací, novináře, televizní štáby a další na polské straně hranic k získání objektivních informací týkajících se pašovaných migrantů Lukašenka do Evropy.

[o]

S podobným podbízením se USA má z minulosti zkušenosti i ČR. Jako tomu bylo v případě snahy o výstavbu amerického radaru v Brdech. Poděkujme především KSČM a občanské iniciativě Ne základnám, že USA pro trvalý odpor společnosti od stavby nakonec upustily.

V minulých dnech se v roli žáka ocitlo sousední Německo, kde ohledně další podpory jaderného odstrašování prováděl kázání generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Německo má podle něj zvláštní odpovědnost za udržení své role základního pilíře jaderného odstrašujícího prostředku aliance a za udržení silné obrany. »To znamená poskytnout více a nové schopnosti: dobře vycvičené a dobře vybavené vojáky, letadla, která mohou létat a lodě, které mohou plout. Jaderné zbraně, které sdílíme v NATO, poskytují evropským spojencům účinný jaderný deštník.«

Jedním z míst z uskutečňování doktríny jaderného odstrašování NATO na území Německa je letecká základna Buechel s uložištěm amerických jaderných bomb B61. Podle slov šéfa NATO »jako Německo se můžete samozřejmě rozhodnout, zda ve vaší zemi budou jaderné zbraně«. V případě, že nová německá vláda od dohody NATO o sdílení jaderných zbraní odstoupí, pak aliance bude hledat jiné alternativy a rozmístí tyto zbraně v jiné zemi ve východní Evropě.

Zdvižený zastrašovací prst šéfa NATO směrem k nové německé vládě tak může znamenat příslib lepších časů pro nadcházející pravicovou vládu Petra Fialy a rýsující se ministryni obrany ČR Janu Černochovou. Stačí oprášit pronesená slova Alexandra Vondry z jeho nominačního projevu na loňském sjezdu ODS: »Odvážně navrhněme Američanům, abychom v Ostravě-Mošnově zřídili společnou strategickou leteckou základnu.« Doufejme, že se spíše jednalo o další pokusný balonek ke zjištění nálad ve společnosti a zalíbení se samotným delegátům, než o seriózní návrh a další popichování ruského medvěda.

Ale kdo ví. Je velmi pravděpodobné, že nový pravicový vládní kabinet bude upřednostňovat spíše prosazování cizích zájmů před zájmy našeho státu a jeho občanů. Podobné sny a vize nejen A. Vondry, který proslul nejvíce »finančním mankem« ve výši cca 700 milionu Kč v kauze ProMoPro z doby českého předsednictví Radě Evropské unie, tak opět dostanou zelenou!

Válečné choutky se zapojením České republiky do válečného konfliktu NATO s Ruskou federací jsou zároveň upozorněním a výzvou k ostražitosti pro všechna vlastenecká sdružení a spolky, politické strany a občanské iniciativy, u kterých je opravdová budoucnost České republiky vždy na prvním místě.

Miroslav KAVIJ, člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj a předseda KV KSČM

24. 11. 2021  Miroslav KAVIJ