Sudetoněmecké reminiscence

Tak v neděli skončil další sudetoněmecký den v Řezně (Regensburg). »Milé krajany« - tak je oslovuje mj. pan Bělobrádek i Herman - navštívili při »sněmování« i letos. V doprovodu velvyslance pana Podivínského. Sraz sudeťáků doporučuje »budovat osobní vztahy« občanů obou zemí. Jak s tím souvisejí plány »jednou« uspořádat sraz této organizace v České republice, nevím. Podle účasti našich občanů se zjevně vztahy budují. Máme se tedy na co těšit.

Pokud by to komukoliv připomínalo podřízení české církevní provincie prelátům v Regensburgu, jistě jde o podobnost pouze náhodnou. Nebo je v tom něco symbolického? A co na tuto účast říká ministr zahraničních věcí samostatné suverénní České republiky? A co poslanci v Praze? Budou interpelovat a ohradí se proti dalšímu kolu nehorázností? Pokud je vše v pořádku, očekávám jednání zástupců Čechů vyhnaných v roce 1938 z pohraničí velvyslancem Spolkové republiky, zahájené jeho omluvou za vyhnání Čechů z jejich domovů.

V neděli dorazila ještě jedna znepokojující zpráva. Kdosi poničil pamětní desku  - pomník Nicolase Wintona na hlavním nádraží v Praze. Bude to téma další demonstrace na Václavském náměstí? Těžko! V tomto případě mají »milionoví chvilkaři« organizující demonstrace proti AB a jiným zcela jiné starosti. Jak rád bych se mýlil!!!

Tak máme ten konec týdne za sebou. Nepotěšil mne.

Jaromír KOHLÍČEK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 59 hlasů.

Jaromír KOHLÍČEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.