Moskevské ovace »maršálu« Gottovi

MOSKVA - Ovace vestoje sklidil v neděli večer v Moskvě český zpěvák Karel Gott, populární v Rusku už dlouhá desetiletí.

Nadšené publikum svého oblíbence ani po dvou a půl hodinách nechtělo pustit z pódia.

»Mám dobrý pocit, že publikum si vyžádalo asi šest přídavků. Zůstalo s námi až do posledního dechu,« řekl Gott, zářící spokojeností. »Byla to samozřejmě pro mne kláda, ty písničky jsem už dlouho nezpíval... Už během německého turné jsem se učil rusky,« řekl s úsměvem. V ruštině pak nejen zpíval, ale i moderoval a žertoval.

Gott v Čajkovského sále naposledy zpíval před třemi lety jako host na oslavách 80. výročí Alexandrovců, nyní měl samostatný koncert po deseti letech.

»Diváci byli skvělí, je to obrovský úspěch, a to hlavně Karlovou zásluhou,« řekla pěvkyně Eva Urbanová, jediný Gottův host na koncertě. Moskevský sál se jí natolik líbil, že by si přála se sem vrátit ještě jednou - s operními áriemi.

»Kdyby se za zpěv udělovaly hodnosti, tak je Gott maršál,« prohlásil šéf doprovodného mužského sboru z vojsk ministerstva vnitra Viktor Jelisejev, který nosí na náramenících hvězdy generálmajora.

V Moskvě »slavíka z Prahy« nečekal jen potlesk a kytice, ale i Gagarinův řád; Gott totiž patří k oblíbeným zpěvákům první kosmonautky světa Valentiny Těreškovové. »Je to vyznamenání z úplně jiných kruhů než od fanoušků a příznivců a tím to dostává jistý jiný rozměr,« poznamenal Gott. Řád, který není státním, ale společenským vyznamenáním, převzal v moskevském muzeu kosmonautiky před včerejším návratem do vlasti.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 65 hlasů.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.