Reklama

KČP: Braňme své dějiny!

NYMBURK – Zásadní nesouhlas se stále sílícími snahami pravice o přepisování a deformování historie 20. století vyjádřili v sobotu účastníci V. celostátního setkání ochránců čs. státních hranic.

Sekce OSH Klubu českého pohraničí, o. s., vyslaly do Nymburka 342 delegátů, přijela i řada hostí, mezi nimiž byli poslanci KSČM Stanislav Grospič, místopředseda ÚV KSČM, Marta Semelová a Marie Rusová. Pozvání přijali rovněž chargé d'affaires Kubánské republiky Nelson Tamayo Caro, předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková, předseda OV KSČM Nymburk Miroslav Červenka a další hosté.

»Žijeme ve společnosti, kde její představitelé obracejí historické pravdy naruby,« řekl mimo jiné v hlavním vystoupení místopředseda Národní rady Klubu českého pohraničí Milan Richter. Z vrahů se dělají hrdinové, z hrdinů vrazi. Z osvobození Československa Rudou armádou začátek doby nesvobody. Ale prohrajeme-li bitvu o minulost, prohrajeme i budoucnost našich dětí a vnuků. Jak řekl, obrana historické pravdy je naším největším úkolem.

Diskutující odsoudili kriminalizaci a diskriminaci bývalých příslušníků Pohraniční stráže. Na závěr účastníci setkání přijali prohlášení, v němž se mimo jiné uvádí: Vyzýváme historiky, pedagogy, novináře a umělce, aby nepodléhali požadavkům současné moci, neztráceli svou čest a lidskou důstojnost a vykonávali své poslání v souladu s historickou pravdou a s vědomím své odpovědnosti za výchovu zejména mladé generace k vysokým morálním a lidským hodnotám. Protestujeme proti snahám české pravice povýšit zákonem o tzv. protikomunistickém odboji násilí, teror a vraždy na morální princip. Připojujeme se k požadavkům většiny občanů ČR, aby nebyly přijaty protilidové tzv. reformní zákony Nečasovy vládní koalice.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 64 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama