Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Opět nebyla doma

V sobotu 13. září se poslankyně Květa Matušovská zúčastnila už 2. ročníku akce Lačnovský psík. Spolu s manželem jsou členy Základní kynologické organizace Svitavy-Lačnov, takže bylo samozřejmé, že přiložila ruku k dílu a starala se o občerstvení všech soutěžících i návštěvníků, nakonec předávala také ceny.

Soutěžilo se v kategoriích - Dítě a pes, Nejkrásnější štěně, Nejkrásnější psí slečna a Nejkrásnější pan pes, nesměly chybět ani Crazy dog (což volně přeloženo znamená legrace), Mazlík šikula a Nejsympatičtější dvojice. Porota měla opravdu těžkou práci, pejsci byli skvělí, páníčkové se snažili, a tak kvůli objektivitě musely rozhodovat i maličkosti.

Základní kynologická organizace ve Svitavách-Lačnově už pracuje víc než deset let a za tu dobu vykonala obrovský kus práce. Její členové museli vybudovat cvičiště i zázemí a našli k nim postupně cestu ti, kteří chtějí, aby jejich čtyřnozí miláčkové něco uměli. Že se to daří, to dokázal právě 2. ročník Lačnovského psíka. Záslužná je rovněž skutečnost, že se akce konala na podporu sdružení Děti patří domů.

Nejsou to ale jen soutěže, které kynologická organizace pořádá. Zúčastňují se i různých veřejných akcí, chodí do škol, školáci chodí za nimi, velice žádání jsou například na Dětských dnech.

Květa Matušovská má svým osobním přístupem také zásluhu na tom, že předseda tohoto významného sdružení, Bohumil Makovský, kandiduje v komunálních volbách za KSČM ve Svitavách.

Jak je vidět, kdo umí, ten umí, a my si toho velice vážíme.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 17 hlasů.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama