Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Nedělní dopoledne v Lovosicích...

... se neslo v duchu výjimečné sváteční atmosféry, a to nejen kvůli tradiční Václavské pouti. Slavnostně byla veřejnosti otevřena po kompletní rekonstrukci Pfannschmidtova vila v ulici Osvoboditelů. Tato vila byla postavena v roce 1887 lovosickým statkářem Franzem Pfannschmidtem a od roku 1948 sloužila jako Ústav národního zdraví. Její prostory lékaři opustili až v roce 2009. Do majetku města Lovosic přešla budova v roce 1991, ale žádostem o poskytnutí dotací na revitalizaci budovy nebylo vyhověno. V roce 2012 schválilo tedy město přijetí dlouhodobého úvěru na rekonstrukci této své nejstarší historické budovy.

Vila bude nyní sloužit ke kulturním a společenským účelům, bude zde např. knihovna, turistické informační centrum apod. Symbolického přestřihnutí pásky se zúčastnili starostka města Lovosic Lenka Lízlová (druhá zprava), místostarostka Vladimíra Nováková (druhá zleva), radní pro kulturu a památkovou péči Ústeckého kraje Jitka Sachetová (vedle poslance Josefa Šenfelda) a další významní hosté.

TEXT a FOTO - Soňa GROCHALOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 5 hlasů.

Soňa GROCHALOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama