Nový vítr do draků

Další ročník stále oblíbenější Drakiády uspořádala krajská komise mládeže. Pro letošní ročník spojila síly se zastupitelem obvodu Plzeň 1 za KSČM Václavem Heřmanem a organizátoři vybrali pro pouštění draků novou lokalitu. Stráň pod plzeňskou rozhlednou Sylván je větrnější a dostat draky do vzduchu bylo o něco snadnější. Komu se povedlo chytit správný vítr, mohl svému létavci dopřát pohled na panorama Plzně z pěkné výšky.

Vedle Václava Heřmana, který bude svůj mandát zastupitele obhajovat v blížících se volbách, přijal prozvání také radní Plzeňského kraje, zastupitel a jednička kandidátky KSČM pro volby do Zastupitelstva města Plzně Václav Štekl. K dispozici všem zájemcům, kteří šli třeba jen náhodou kolem, byla i letos půjčovna draků. K velkému úžasu kolemjdoucích samozřejmě zdarma.

Na Drakiádu dorazilo asi patnáct dětí s doprovodem, takže účast na novém místě nebyla pro začátek vůbec špatná. Většina dorazila s vlastním drakem. Jedním z nejoblíbenějších se stal model chobotnice. Draka s lehkou kovovou konstrukcí se podařilo dostat do vzduchu bez velké námahy, i když zrovna foukal jen velmi slabý vítr. Kolem 16. hodiny se však vyčerpal i ten a v jinak větrné části města zavládlo takřka úplné bezvětří. To už ale Drakiáda pro letošní rok stejně skončila.

TEXT a FOTO – Jan BENEŠ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 6 hlasů.

Jan BENEŠ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.