Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Úspěšný pracovní týden

Okresy Svitavy a Ústí nad Orlicí spolupracují, důkazem je i následující konkrétní příklad. Předsedové obou OV KSČM – Josef Bohatec (vlevo na snímku 1) a Jaroslav Klášterecký - se sešli na členské schůzi ve Sloupnici, která patří oběma okresům, jen vzdálenosti jsou různé. Zatímco do Ústí nad Orlicí je to 10 km, do Svitav už 30.

Hovořilo se o skončených volbách, o zapojení členů strany i sympatizantů v komisích a pracovních skupinách, o připravovaných výročních schůzích i o obyčejných lidských problémech, a samozřejmě nechybělo ani vzájemné pozvání na předvánoční posezení, které se pravidelně koná. Všichni se shodli na tom, že krásné mezilidské vztahy jsou to nejlepší, co můžeme mít.

A pak už zase Svitavy, a to setkání se všemi, kteří byli na kandidátní listině za KSČM právě zde. Josef Bohatec ve svém vystoupení všem poděkoval za to, že byli ochotni »nést svou kůži na trh«, a vyslovil přesvědčení, že i nadále budou spolupracovat. A pak už se rozproudila živá beseda, ve které zaznělo hodně kritických slov. Je vidět, že lidem není jedno, co se ve Svitavách děje, trápí je chodníky, prázdné a smutné náměstí, nezaměstnanost, málo parkovacích míst, nepořádek u kontejnerů…

Tři zastupitelé, kteří byli za KSČM zvoleni (Petr Němec, Libor Zelinka a autorka) budeme mít plné ruce práce, ale nedáme se, důvěra spoluobčanů zavazuje.

Sedmnáctý listopad z jiného pohledu

Celý minulý a předminulý týden jsme ve sdělovacích prostředcích poslouchali, jak dobře se nám 25 let žije, máme svobodu, demokracii, jsme o 2 cm vyšší, vypijeme o pět litrů piva méně, ztratili jsme Václava Havla, a bylo těch »nej« ještě daleko víc. Přiznám se, že jsem si přála být hluchá, protože čeho je moc, toho je příliš…

My ve Svitavách jsme na to šli úplně jinak. Jak už jsme informovali, probíhá u nás kurz výuky ruského jazyka a právě 17. listopadu byla další lekce na vyžádání studentů. Intenzivně jsme dvě hodiny mluvili, psali, překládali, našli jsme si čas i na 17. listopad, ale na ten z roku 1939, připomněli jsme si zavření vysokých škol a hovořili jsme o tom, jaký význam má pro nás vzdělání a jakou úroveň má po 25 letech vládnutí těch »nejlepších«… Nebylo to vůbec veselé vzpomínání, naši posluchači jsou mladí, dobu před rokem 1989 nezažili anebo jen jako malí, přesto byli velmi kritičtí k tomu, co se dnes děje.

Přišel se za námi podívat i Josef Bohatec a členka výkonného výboru Ludmila Šmídová (snímek 2), všichni společně jsme prožili příjemné dopoledne a nepotřebovali jsme žádná »oslavná« slova z rozhlasu nebo televize.

TEXT a FOTO - Lidmila KRUŽÍKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 8 hlasů.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama