Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Je »kavárna« ještě demokratická?

Když se pískne, tak se naši pravdoláskovci okamžitě sgrupují a jeden za druhým podepisují dopisy, rezoluci, podání, které je následně vydáváno za názor mas. Bylo tomu tak v rezoluci proti prezidentu Zemanovi, když se rozhodl jet - společně s Ruskou federací a se skutečně svobodným světem - oslavit konec druhé světové války v Moskvě, je tomu tak při boji za přijímání imigrantů, je tomu tak i po televizní diskusi, v níž se právnička Klára Samková ostře postavila proti paušálnímu přijímání těch, kteří z Afriky či Asie směřují k nám. Není rozhodující, zda jde o podání Radě České televize či Poslanecké sněmovně, anebo jinam. Osobně nejsem stoupenec paní Samkové. Zastává příliš odlišné názory od těch, které já hájím, ale myslím, že i ona má právo na vyjádření názoru. Nepokládám za správné, měl bych užít slova demokratické, omezovat svobodu vyjadřování na obrazovkách, a vůbec svobodu jako takovou.

Pamatuji, jak kdysi stoupenci pana Havla a jeho »pravdy a lásky« ještě v prosinci 1989 psali po zdech slovo SVOBODA, a jmenovaný pán sliboval, že »nejsme jako oni« a že každý se bude moci svobodně ke všemu vyjadřovat. Brzy sám porušil vyslovenou zásadu. Přestal mluvit nejen s komunisty, ale i s těmi, kteří se odklonili od jeho názorů. Měl smůlu. Těch odklonivších se bylo mnoho, nalevo nebo napravo. Pak nám Václav Havel musel sdělit, že v zemi vládne »blbá nálada«. Byla a je blbá, o tom nelze pochybovat. I mezi »kavárníky« je tomu tak.

Jenže jim jde o něco jiného. O jejich jedinou SMYSLUPLNOU (bože, jak se mi toto Havlovo slovo nelíbí) pravdu. Nikdo, kdož říká něco jiného, podle nich, by neměl být připuštěn do médií a speciálně na televizní obrazovky. Proto ono podání například Radě České televize týkající se právě Samkové. Prostě na obrazovce má právo vystupovat jen »naše«, tedy jejich pravda. Nic jiného.

Ne, nebráním paní Samkovou, bráním jen to, že každý máme nárok na svou pravdu, pokud ovšem neohrožuje naši bezpečnost, naše životy, naše práva. A paní Samková v televizi vyslovila jistý názor, s nímž leckdo nemusí souhlasit. Zakázat jí ho říci, je fašismus.

A tak mě napadá: Je »kavárna« ještě demokratická?

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 158 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama