Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

NATO, EU a český daňový poplatník

Se zájmem jsem si 25. srpna 2015 vyslechl debatu advokátky Kláry Samkové a Michala Kocába v ČT24 v pořadu Události, komentáře, kde debatovali o uprchlické vlně a dopadu na Evropské státy.

Předně jsem byl překvapen, když advokátka Samková zostra a jako jediná v ČR sdělila národu, že je třeba konečně vše pojmenovat pravými jmény. Pokud jde o vystoupení pana Kocába, nemá cenu jeho výkon zmiňovat. K paní Samkové. Ta oznámila, že EU a její schengenský prostor je v rozkladu, NATO neplní žádnou svou funkci, přičemž jeden z jeho členů nasadil zbraně proti jediným úspěšným bojovníkům v boji s Islámským státem (IS).

Ano, souhlasím s jejími slovy, že pokud EU není schopna ubránit schengenský prostor, jehož jsme součástí i my, proti uprchlíkům, musíme bránit své hranice sami a vracet uprchlíky zpět, kam patří. Většinová populace nechce přijímat za dvacet let jinou kulturu, jiné vyznávané hodnoty, jinou civilizaci. Místo toho, aby Turecko jako člen NATO spolu se svými spojenci skoncovalo s IS, odkud právě přichází všechno zlo, tak nadále přihlížíme brutálním praktikám zabíjení zajatců, ničení tisíciletých památek, a ještě tomu tleskáme. Nečinnost členů NATO a zejména přihlížení, jak Turecko masakruje Kurdy, je zločin, na který doplatíme všichni.

Pokud chceme muslimskou Evropu, tak směle do toho. Na rozdíl od uprchlíků mají Češi maximálně jedno dítě po třicítce. Že by to nešlo? Ale šlo. Bombardování Srbska proběhlo rychle, odtržení Kosova taktéž, zničení Libye šlo rychle, stejně jako zničení Iráku a nynější ničení Sýrie. Tak na co čekáme?

Myslím si, že pokud EU není schopna pro svou těžkopádnost řešit věci svých členů a členové NATO neumějí umravnit svého spojence Turecko, má každý členský stát EU právo vzít osud do vlastních rukou a říci nahlas – tak dost! Uprchlíky nepřijímáme, neboť na to nemáme, a nadto máme strach z jejich případné brutality, neboť každý není jenom uprchlík.

»Když ilegálně překročíš severokorejské hranice, dostaneš 12 let nucených prací. Pokud překročíš ilegálně íránské hranice, skončíš bez časového omezení ve vězení,« srovnává Samková se světem. Jmenuje i Afghánistán, Saúdskou Arábii, Čínu, Venezuelu či Kubu. »Když však zavítáš ilegálně do Německa, Rakouska nebo Švýcarska, dostaneš: kartu sociální pojišťovny, telefon bez smlouvy, placený nájem, bezplatnou zdravotní péči, peníze na jakýkoliv účel, bezplatné jazykové kurzy, volné lístky na autobusovou či železniční přepravu, dětské příplatky, bezplatné právní zástupce na obranu proti vykázání ze země,« míní Samková s tím, že ilegálové nemají ani žádné povinnosti, zato více práv, než mají domácí. »Nezbláznili jsme se?« uzavírá otázkou.

Jak s tím souvisí český daňový poplatník? Jednoduše. Výší platů a důchodů pokulháváme asi dvacet let za Německem či Rakouskem, i za zadluženým Řeckem, tam dokonce vzali důchodcům část penze. No, představte si – teď jim zbývá v průměru 30 tisíc měsíčně. Zato náš pracující platí daně, za něž má průměrný důchod cca deset tisíc měsíčně a platy jsou taky v porovnání se členy EU nízké. Nicméně pozor – jak říká Miroslav Kalousek – zatím jsme nedopadli jako v Řecku. Takže jsme poslušní a čekáme, až se budeme mít třeba jako v Řecku. Ale to asi nepůjde, jelikož z našich platů, daní a nízkými důchody budeme muset dále platit kromě již zažitých menšin i uprchlíky, kteří přicházejí. A jak dále podotkla Samková – »tak jsme tady, dejte nám najíst, ubytovat, jak jsem slyšel, i studium na Karlově univerzitě dejte zadarmo, a my vás později, až nás budou miliony, třeba necháme nadále pracovat, abychom se měli ještě lépe«. Já osobně jsem si myslel, že při rozumném hospodaření naší republiky se jednou z našich daní a při nízkých platech a důchodech budeme mít lépe.

Nezbývá mně nic jiného, než se přihlásit k myšlence uzavření Schengenu a zapojení NATO do řešení problematiky uprchlíků tam, odkud pochází všechno zlo, jinak tento kolotoč neskončí.

Radek NEJEZCHLEB, člen Jihočeského KV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 101 hlasů.

Radek NEJEZCHLEB

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama