Válka, nebo mír

Bez ohledu na skutečnost, zda se americké ekonomice daří, nebo je v propadu, vojenský rozpočet USA neustále roste. Armádní rozpočet dotují obyčejní občané USA a je vypotřebováván při vojenských invazích, které jsou hnacím motorem zahraniční politiky Bílého domu. Válka na cizím území se stala hlavním nástrojem k prosazování sobeckých zájmů USA všude ve světě.

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh nového rozpočtu na finanční rok 2016. Celkový objem plánovaných výdajů na zbrojení dosahuje 612 miliard USD. V této částce je zahrnuto i 300 milionů USD, které půjdou na vyzbrojování ukrajinské armády, která je především využívána novofašistickou vládou dosazenou Západem na boj proti vlastním občanům. Američanům vměšování do cizích záležitostí vadí jen u kohokoliv jiného. Pro khaki mozky v Pentagonu je vojenské vměšování v cizině hlavní náplní práce US Army a aliančních vazalů v NATO.

Bez ohledu na řízenou mediální masáž a ideologická prohlášení militantních politiků USA a EU se nedá předpokládat nějaký závratný a skutečný růst jejich ekonomik. Pro srovnání uvádím, že výdaje na zbrojení v roce 2015 dosahují v USA hodnoty 610 miliard USD, v Číně 216 miliard USD a v Ruské federaci 85 miliard dolarů. Přehlédnout se nedá ani ta skutečnost, že Rusko si za »pouhých« 85 miliard dolarů na zbrojení dokázalo vybudovat armádu, která v mnohém převyšuje to, čím američtí »kovbojové« ohrožují světovou bezpečnost.

Mimo čistě vojenské výdaje ještě USA posílají miliony dolarů třeba na libozvučný projekt tzv. podpory demokracie. Tento reklamní slogan ve skutečnosti v sobě neskrývá nic jiného než vměšování se do vnitřních záležitostí jiných států prostřednictvím naverbovaných užitečných »idiotů«, kterým neschází slovní zásoba o lidských právech a demokracii, nicméně postrádají i malý náznak vlastního myšlení. V sedmdesátých a osmdesátých letech poskoci USA rozpoutali v Latinské Americe teror. Mnohdy to však byl opravdový fašismus bez příkras, jako tomu bylo v Chile. Tohle snažení pak bylo nahrazeno něčím méně do očí bijícím, tedy podporou demokracie v té či oné zemi.

Vláda USA chce dominovat světu za každou cenu. Po celém světě jsou za tímto účelem vytvořena střediska, která mají za úkol pronikat do společenského a politického života. Tím mají vytvořit podmínky pro převzetí moci s následným dosazením proamerických šibalů. V zemích, kde se demokracie po americku už uchytila, nad její »věrohodností« bdí pracovníci ambasády USA, kam místní přátelé z neziskovek a nevládních agentur chodí pro radu a peníze. Pokud se někde vyskytne vlivný politik, který zcela netancuje podle přání amerického velvyslance, musí se aktivovat různé pseudoumělecké a rádoby humanistické struktury, které dotyčného politika účelově napadají a zostuzují. Američané se v takovém případě tváří, že jde jen o lokální svobodu projevu, kterou oni nefinancují.

Americká hra na spravedlnost a demokracii má stále více a více trhlin. Jen zarputilým obdivovatelům všeho, co je »Mc« nebo »free«, to nestačí. Ale nic špatného netrvá věčně a vojenský rozpočet USA není cesta k prosperitě. Je to cesta do pekel.

Stanislav MACKOVÍK, poslanec (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 116 hlasů.

Stanislav MACKOVÍK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


kafrmi
2015-11-23 21:06
josef.hb s tím se dá naprosto souhlasit.
hajek.jiri51
2015-11-16 15:50
Kuba si bezodplatným posílánim lékařů, tam kde USA posílají spíše
bombardéry či drony, vysloužila, a to i u proamerického Pakistanu,
slova díků, a má tam jistě i spoustu přátel. Nehledě na ty, z
třetího světa, co dostali bezplatné vzdělání na Havanské
universitě.
josef.hb
2015-11-16 12:31
„Stát nemá přátele, má pouze zájmy." To platí pro USA
dvojnásob. A že se to časem nemění, je to vidět např. na
„přátelském“ bombardování ČS továren až těsně před koncem 2.
SV, nebo nyní na letecké ochraně konvojů IS (zvlášť cisteren s ropou
do Turecka). Kdyby bylo embargo na výkup ropy od IS, tak je IS dávno
minulostí, ale to není zájem „západu“.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.