Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Válka, nebo mír

Bez ohledu na skutečnost, zda se americké ekonomice daří, nebo je v propadu, vojenský rozpočet USA neustále roste. Armádní rozpočet dotují obyčejní občané USA a je vypotřebováván při vojenských invazích, které jsou hnacím motorem zahraniční politiky Bílého domu. Válka na cizím území se stala hlavním nástrojem k prosazování sobeckých zájmů USA všude ve světě.

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh nového rozpočtu na finanční rok 2016. Celkový objem plánovaných výdajů na zbrojení dosahuje 612 miliard USD. V této částce je zahrnuto i 300 milionů USD, které půjdou na vyzbrojování ukrajinské armády, která je především využívána novofašistickou vládou dosazenou Západem na boj proti vlastním občanům. Američanům vměšování do cizích záležitostí vadí jen u kohokoliv jiného. Pro khaki mozky v Pentagonu je vojenské vměšování v cizině hlavní náplní práce US Army a aliančních vazalů v NATO.

Bez ohledu na řízenou mediální masáž a ideologická prohlášení militantních politiků USA a EU se nedá předpokládat nějaký závratný a skutečný růst jejich ekonomik. Pro srovnání uvádím, že výdaje na zbrojení v roce 2015 dosahují v USA hodnoty 610 miliard USD, v Číně 216 miliard USD a v Ruské federaci 85 miliard dolarů. Přehlédnout se nedá ani ta skutečnost, že Rusko si za »pouhých« 85 miliard dolarů na zbrojení dokázalo vybudovat armádu, která v mnohém převyšuje to, čím američtí »kovbojové« ohrožují světovou bezpečnost.

Mimo čistě vojenské výdaje ještě USA posílají miliony dolarů třeba na libozvučný projekt tzv. podpory demokracie. Tento reklamní slogan ve skutečnosti v sobě neskrývá nic jiného než vměšování se do vnitřních záležitostí jiných států prostřednictvím naverbovaných užitečných »idiotů«, kterým neschází slovní zásoba o lidských právech a demokracii, nicméně postrádají i malý náznak vlastního myšlení. V sedmdesátých a osmdesátých letech poskoci USA rozpoutali v Latinské Americe teror. Mnohdy to však byl opravdový fašismus bez příkras, jako tomu bylo v Chile. Tohle snažení pak bylo nahrazeno něčím méně do očí bijícím, tedy podporou demokracie v té či oné zemi.

Vláda USA chce dominovat světu za každou cenu. Po celém světě jsou za tímto účelem vytvořena střediska, která mají za úkol pronikat do společenského a politického života. Tím mají vytvořit podmínky pro převzetí moci s následným dosazením proamerických šibalů. V zemích, kde se demokracie po americku už uchytila, nad její »věrohodností« bdí pracovníci ambasády USA, kam místní přátelé z neziskovek a nevládních agentur chodí pro radu a peníze. Pokud se někde vyskytne vlivný politik, který zcela netancuje podle přání amerického velvyslance, musí se aktivovat různé pseudoumělecké a rádoby humanistické struktury, které dotyčného politika účelově napadají a zostuzují. Američané se v takovém případě tváří, že jde jen o lokální svobodu projevu, kterou oni nefinancují.

Americká hra na spravedlnost a demokracii má stále více a více trhlin. Jen zarputilým obdivovatelům všeho, co je »Mc« nebo »free«, to nestačí. Ale nic špatného netrvá věčně a vojenský rozpočet USA není cesta k prosperitě. Je to cesta do pekel.

Stanislav MACKOVÍK, poslanec (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 116 hlasů.

Stanislav MACKOVÍK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama