Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Klaus = Zeman?

Co mají nyní tito dva pánové, vyznávající opačné ekonomicko-politické názory, společného? Dle mého mínění mají oba svůj vlastní názor, podložený dlouholetými zkušenostmi a informacemi, vyplývajícími z vrcholných státních funkcí, které zastávali a zastávají. O co tedy jde?

Tito dva pánové pouze varují podobným způsobem společnost před nebezpečím, které plyne z migrační krize. Vědí o celé problematice něco více než my ostatní? Osobně si myslím, že pouze správně analyzují signály, které přicházejí z Evropy a nenechávají se ovlivňovat přezíráním těchto signálů médii. Již odvykli nutnosti mediální korektnosti, kdy jsou negativní zprávy tohoto typu zamlčovány, aby nenarušily informace hlavního proudu zpráv.

Mezi milionem uprchlíků jsou určitě statisticky zastoupeni teroristé, zločinci, sexuální násilníci, psychopati. Samozřejmě, jedná se o procenta či promile, ale nemůžeme strčit hlavu do písku před touto skutečností. Jsme opravdu připraveni na to, že tato anonymní masa, kterou státní správa Evropské unie nezvládá evidovat, kontrolovat a usměrňovat, přináší s sebou toto nebezpečí? Oponenti by řekli: »Podobná individua přece najdeme i u nás, věznice jsou jich plné, umíme to řešit, tak jaký problém?« Tady říkám: »Neumíme to řešit«. Tito lidé jsou anonymní, izolovaní ve svých komunitách, podléhají deziluzi života na západě a straní se jakékoliv snahy o integraci. Toto nebezpečí se stává již tak reálné, že jsou sociální sítě zaplaveny negativními zkušenostmi obyvatel EU s touto migrační vlnou. Je nyní řešením v zemích, které dříve vítaly tuto vlnu s otevřenou náručí, uzavřít hranice? Můžeme tyto lidi deportovat do jiných států EU, či jim neumožnit přístup do jimi vysněných zemí? Mimo EU je nemáme kam odvézt, protože ani nevíme, odkud vlastně jsou.

Bývalý i současný prezident pouze upozorňují na tato rizika a zcela správně varují vlády EU. To je to, co mají nyní společné. Tento postoj si zaslouží spíše úctu a hlubokou analýzu vyřčených slov než plytké a vulgární titulky v novinách a médiích obecně.

Leo LUZAR, poslanec (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 80 hlasů.

Leo LUZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama