Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Rozhodne 25. únor?

Ve čtvrtek 25. února bude zasedat Zastupitelstvo hlavního města Prahy. Do tohoto data chce ANO s ČSSD vyřešit otázku vlády nad Prahou. Alespoň jsme si to mohli přečíst před pěti dny v tisku. Jenže pět dnů je dlouhá doba, situace se mění každým dnem, dokonce každou hodinou. To, co platilo včera, už v tuto chvíli může být úplně jinak. Jednou je hlavním protagonistou ANO, pak s vážným a rozhodným výrazem převezme otěže TOP 09, do toho si začne hrát na hlavního hrdinu Trojkoalice. ODS zase s vážnou tváří přesvědčuje občany, že jim opravdu, ale opravdu nejde o posty, ale o programové otázky. Mimochodem mezi ty jejich programové požadavky, které předložili představitelé této »demokratické« strany ostatním, je například zrušení Fondu sociálního bydlení. Jak ušlechtilé!

Nestabilita v hlavním městě v tomto volebním období doznává takových rozměrů, že občané jen nechápavě kroutí hlavou, co si to v říjnu 2014 zvolili. A je to opravdu síla! Když si promítneme, co všechno se za tu dobu stalo… Po volbách měsíc trvalo, než se Adriana Krnáčová ujala své funkce, v srpnu 2015 už přišla první krize, když tehdejšímu náměstku Stropnickému byla odebrána agenda stavebních předpisů, o dva měsíce později se koaliční zastupitelé (ANO, ČSSD, Trojkoalice) vzájemně zuřivě odvolávali a pár týdnů nato byl ohlášen konec této slavné koalice. Jeden novinář spočítal, že z těch dnes už 492 dnů, které od voleb uplynuly, pouhých 258 dní fungovala radniční koalice. A dny ubíhají dál a my můžeme v denním tisku číst stále stejné titulky: »Praha opět hledá většinu«, »Další vyjednávání o pražské koalici«, »Koaliční schůzka v Praze výsledky nepřinesla«, »Vyjednavači se sejdou opět příští týden«, »Praha stagnuje, strategická rozhodnutí znemožňuje krize«.

A v Praze je dál bezvládí, respektive tu vládne rada, která nemá většinu, jejíž členové do poslední chvíle nevědí, jak budou kolegové hlasovat, které materiály touto radou předložené projdou, a které ne. Napjatá situace, neschopnost dohodnout se na nějaké formě politické spolupráce, zákulisní intriky, osobní napadání a podrazy paralyzují chod hlavního města.

Ale neklesejme na mysli. Podle zastupitele Ludvíka (ČSSD) »už vychladly takové ty osobní vášně a v tuhle chvíli už je to fakt o tom jednání«. Paní primátorka zase sdělila, že chce, aby zde vznikla silná a stabilní koalice. Takže nás určitě čekají skvělé zítřky. Jen aby to netrvalo až do příštích řádných voleb, které se v Praze mají konat až v roce 2018.

Marta SEMELOVÁ, poslankyně a členka ZHMP (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 259 hlasů.

Marta SEMELOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


famm
2020-04-01 21:39
Konečně nová zpráva z Prahy
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama