Posloucháme očima – výstava černobílých portrétů slavných osobností

V rámci 6. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením byla vytvořena série černobílých fotografií, jejímž autorem je Michael Kratochví­l. Jejím cílem je šířit osvětu široké veřejnosti o problematice sluchového postižení.

»Fotografie mají vyjadřovat porozumění­, cílem výstavy a samotného projektu je upozornit na problematiku sluchového postižením. Ukázat, že lidé s tímto postižením jsou mezi námi a je potřeba přizpůsobovat naše okolí specifickým potřebám těchto lidí. Jsem velmi rád, že jsem mohl k této osvětě přispět spoluprací s organizací Orbi Pontes, která se tematikou dlouhodobě zabývá,« zhodnotil své zapojení autor výstavy.

Výstava fotografií je přístupná od 22. září do 12. října ve Švandově divadle. Do tvorby kalendáře, který bude jedním z výstupů výstavy, se zapojila řada slavných osobností. Zakoupením kalendáře s názvem »Posloucháme očima« přispějete k realizaci přednášek ve škole, kalendář si můžete objednat na e-mailu: info@orbipontes.cz.

Šestý ročník festivalu odstartoval 21. září konferencí v Senátu PČR, v rámci celé České republiky probíhá celkem 84 akcí v sedmnácti městech, pořádající organizací festivalu je organizace Orbi Pontes. Program festivalu naleznete na webových stránkách www.orbipontes.cz.

O festivalu

Týden komunikace osob se sluchovým postižením je týden plný různorodých akcí za účelem upozornit veřejnost na svět osob se sluchovým postižením. Cílem je šířit osvětu široké veřejnosti v oblasti sluchového postižení, bořit mýty o komunikaci, šířit pravidla komunikace s lidmi se sluchovým postižením a propagace komunikačních prostředků jako je simultánní přepis a tlumočení do znakového jazyka.

(za)

FOTO – Orbi Pontes


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 9 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.