Jakub Kohák a jeho tygřík

Plesy nejsou nuda. Ba právě naopak!

Kdo by si myslel, že jsou plesy tak trochu nuda, tak se plete. Ples v Ústí nad Labem nesl tentokrát podtitul s názvem »pařba ve Vegas« a hosté tak mohli zažít mimořádnou atmosféru města, které je svým nočním životem proslulé, aniž by museli přes oceán. I letos zde byly k vidění překrásné večerní róby na krásných dámách, muži oblékli slušivé smokingy a všude okolo panovala výborná nálada.

Během osmi let se stal Centropol ples severočeských patriotů největší a nejoblíbenější událostí plesové sezony na severu Čech. Každoročně je nejenom významnou společenskou událostí, ale rovněž akcí, jež se snaží pomoct těm, kteří sami nemohou. Letos podali organizátoři pomocnou ruku malé Leonce, která se předčasně narodila drogově závislé matce a trpí tak dětskou mozkovou obrnou.

Felix Slováček si zatančil s Lucií Gemelovou.

Zpěvák Ondřej Ruml pocházející z Jablonce nad Nisou nám prozradil, proč se zrovna na tuto akci tolik těšil: »Sám se považuji za severočeského patriota. Mám rád hory, sníh, mlhu, mrholení a všechny tyhle speciality severních Čech. Velmi jsem se sem těšil ale také i proto, že jsem si mohl zazpívat s legendárním Big Bandem Felixe Slováčka.«

Číslo, vyjadřující počet plesů, které za svoji kariéru Felix Slováček absolvoval, je opravdu úctyhodné. »Hraji od roku 1963 a každou sezonu je to vždy několik plesů. Určitě překračuji tisícovku jako účinkující a další tisícovku jsem jich absolvoval v roli hosta,« nechal se slyšet muzikant, který si také zatančil sólo se svou přítelkyní, malířkou Lucií Gelemovou.

Kromě Ondřeje Rumla a Felixe Slováčka na hlavním pódiu zazpívali také Helena Vondráčková, Olga Lounová, Michal Hrůza nebo Michal David a nechyběla zde ani velkolepá taneční show. Král diskoték na sebe prozradil, že když už se na nějaký ples jednou za čas vydá jako host, určitě ho nepotkáte na tanečním parketu. »Já vůbec nejsem zdatný tanečník. Líbí se mi, když někdo umí tančit, ale to bohužel není můj případ. Takže dávám přednost hlavnímu pódiu coby zpěvák,« uvedl Michal David. A jaká jeho písnička nikdy nesmí chybět? »Asi Nonstop, to je vždycky ten největší trhák,« přiznal.

Velký rozruch a úžas vyvolala svým zpěvem také mladá zpěvačka Martina Bárta, která přijela na ples rovnou z Berlína, kde momentálně žije a zpívá. Před nedávnem rozplakala svým skvělým zpěvem a ztvárněním písně Lady Gaga porotu německé Superstar. Severočeské patrioty potěšila swingovými skladbami i duety s Felixem Slováčkem jr. Jeho otec o ní prohlásil, že jí předpovídá světovou kariéru.

Jako v Las Vegas…

Tři sály s rozmanitým programem, velké foyer a další tematicky upravené prostory umožnily střídat podle chuti zábavu s chvílemi, kdy si hosté mohli nerušeně popovídat s přáteli u sklenky oblíbeného nápoje. Atmosféru jako v Las Vegas, pravou ruletu, Black Jack nebo kostky mohli přítomní zakusit a zahrát si v sále Casino Mirage.

O skvělou náladu se mimo jiné postaral i malý tygřík po boku Jakuba Koháka, který celou akci moderoval svébytným způsobem. »Na plese by samozřejmě neměla chybět povznášející až jakoby šlechtická atmosféra, o to jsem se snažil především.«

(mac)

FOTO - Centropol Ples Patriotů


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(mac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.