Zleva Stanislav Hložek, Soňa Marková, David Novotný a Ilona Csáková

Cena kultury za rok 2017 pro Davida Novotného

Poslední únorový sobotní večer byl pro prezidenta soutěže Muž roku, pořadatele soutěže NEJ sestřička a Dne dobrých skutků, Davida Novotného hodně důležitý. Na Reprezentačním plese města Náchoda přebral od místního starosty a poslance Jana Birkeho Cenu kultury za rok 2017, jako ocenění za to, co tento náchodský patriot pro své rodné město a kraj dělá.

»Jsem opravdu velmi rád. Vždyť například Muže roku budu v Náchodě pořádat už po devatenácté. Ale to je jen zlomek. Pořádám nebo se podílím i na jiných akcích tady v Náchodě a okolí. Na mých akcích vystupují zpěváci, herci, známé osobnosti i zahraniční hosté a všichni vnímají Náchod jako krásné a živé město. Jen se musím sám sobě smát, že jako kluk jsem se styděl vystoupit i před školní třídou s referátem a teď tady přebírám cenu za kulturu,« vzpomínal kulturní guru města Náchoda David Novotný.

Ocenění pro kulturního guru města Náchoda

K významnému ocenění mu blahopřála přímo v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka členka Rady vlády pro rovné příležitosti mužů a žen Soňa Marková (KSČM) či viceprezidentka České asociace sester Anna Skalická. Významným hostem večera byla i Ilona Csáková, která pozvání na akce Davida Novotného nikdy neodmítne. »Davida znám velice dobře a ocenění, které přebral, si opravdu zaslouží. Ale i já mám doma ocenění, na které jsem pyšná. Přestože neumím držet ani hasičkou stříkačku a o hasičích pomalu vím jen to, že mají červená auta, jsem patronkou hasičské organizace a dostala jsem od nich čestné vyznamenání za bohulibé aktivity a podporu. Metál mám doma schovaný v krabičce v šuplíku na čestném místě,« smála se zpěvačka, která momentálně finišuje na svém novém cédéčku, jehož křest bude v dubnu. »CD je takový pelmel písniček za moji třicetiletou kariéru. Jdou tam písničky známé či méně známé, dokonce je tam jedna ze skupiny Laura a její tygři, se kterou jsem zpívalapřed mnoha lety. A pak jsou tam dvě nové autorské věci jako bonus,« přiblížila svoje nové CD Ilona Csáková.

Ztracené kostýmy

Tanečníky na parketu náchodského divadla uvedl do varu i Stanislav Hložek. »David je velice pracovitý a šikovný chlap, dnešní ocenění si bezesporu zaslouží. Já mám zase ocenění Řád dětského úsměvu. Dostal jsem ho tenkrát za uvádění pořadu Vega,« pyšnil se zpěvák. »Většinu ocenění mám v rodném domě na Moravě, ale doma na zdi mi visí ocenění z Mezinárodního festivalu v Sopotech, kde jsme s Petrem Kotvaldem skončili druzí, a to byla cena, díky které se nám tenkrát otevřely dveře do celé Evropy,« vzpomínal Stanislav Hložek, kterého ale nejvíc mrzí, že se mu ztratily kostýmy, v kterých tenkrát vystupoval. »Občas mě pořadatelé různých retro akcí žádají, abych přišel v něčem, v čem jsme zpívali s Petrem. A já to nemohu zaboha najít. Sice bych se už do nich určitě nevešel, ale bylo by to pěkné,« smál se.

Celým večerem slavnostního plesu hosty prováděl moderátor Karel Voříšek, který přiznal, že není velkým tanečníkem a má rád roli moderátora. »Já se cítím jako doma na pódiu než na parketě. Ani si nevzpomínám, že bych chodil do tanečních,« dodal Voříšek, který se v létě opět zhostí role moderátora Muže roku v Náchodě.

(koz)

FOTO - Herminapress


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 2 hlasy.

(koz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.