FOTO - Pixabay

Na Luční boudě a na Šeráku bylo minus 16,9

V České republice opět padaly teplotní rekordy, v noci na pondělí je meteorologové zaznamenali na 49 ze 147 stanic, které fungují aspoň třicet let.

Nejníže spadla teplota na krkonošské Luční boudě a v Jeseníkách na Šeráku, kde bylo shodně minus 16,9 stupně Celsia. Tyto stanice ale mají kratší měřicí tradici. Nemrzlo jen na horách, mráz byl i v níže položených místech, například ve Velkém Chvojnu na Ústecku bylo minus 16,5 stupně a dosavadní rekord z roku 2015 tam byl překonán o deset stupňů, uvedli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu.

Rekordy padaly zejména v místech s jasnou oblohou a sněhovou pokrývkou, kde šly teploty rychleji dolů. V nadcházejících dnech by sice měl být mráz v noci o něco menší, ale další teplotní rekordy nelze vyloučit, uvedli meteorologové.

V noci na pondělí mezi stanicemi s delší tradicí měření bylo nejchladněji v Žatci, a to minus 13,4 stupně, dosavadní minimum bylo minus deset stupňů z roku 1964. Naopak »nejtepleji« bylo v Brně Žabovřeskách, kde meteorologové naměřili minus 6,3 stupně, i tak byl ale překonán dosavadní rekord z roku 1999 minus 3,9 stupně.

»Nebylo ale překonané žádné měsíční minimum pro březen, protože takové nízké teploty jsou obvyklé na začátku března,« uvedla meteoroložka. Minimum pro celý březen je 38,1 stupně na Kvildě Perle.

V porovnání s nocí na neděli teplotních rekordů přibylo. V neděli ráno padly na 35 stanicích a stejně jako v pondělí bylo nejchladněji na Labské boudě, kde teploměr v neděli po ránu ukázal minus 15,9 stupně Celsia.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.5, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.