Volvo XC40 – evropské Auto roku 2018

Čtyřkolá i dvounohá nádhera

Tisíce lidí proudily již v uplynulých dvou dnech na holešovické Výstaviště. A to se ještě mnohem větší nápor – logicky – očekává o víkendu. Nikoli jen díky tomu, že v hlavním městě končí slavná Matějská pouť, ale především proto, že k vidění je nádhera na čtyřech kolech neodmyslitelně doprovázená nádherou na dvou nohách. A ještě dnes a zítra to můžete spatřit na vlastní oči i vy!

Autoshow Praha 2018 je ve znamení 25 národních premiér. Na jediném letošním celostátním autosalonu se představuje přes 200 exponátů celkem čtyřiceti šesti značek - od miniaut až po vozy s motory o výkonu přes 700 koní. Na desítkách stánků ukazují své automobily jak samotní dovozci, tak velcí dealeři. Vždyť jen v Praze a středních Čechách se ročně prodá 40 procent všech osobních vozů!

Půvabné hostesky nesmí chybět na žádném autosalonu.

Byli bychom špatní patrioti, kdybychom neakcentovali především tuzemskou značku Škoda. Ta předvádí veřejnosti svůj koncept malého SUV Vision X poprvé představený na nedávném superprestižínm autosalonu v Ženevě. Dalšími premiérami mladoboleslavské automobilky jsou Fabia Combi, která prošla omlazovací kúrou, a luxusní Kodiaq ve verzi Laurin a Klement.

A »skorodomácí« Hyundai přijel s modely i30 Fastback a zcela novým svým největším SUV Santa Fe. Malovýrobce Kaipan se zase pochlubil inovovaným roadsterem 57A.

Věhlasné světové značky

Mezi novinkami nechybí Alfa Romeo s novým modelem Stelvio QV, Audi s novou vlajkovou lodí A8, Citroen s novinkou C4 Cactus, Dacia s aktuální generací SUV Duster či na českém trhu nová značka Dodge. Ta představuje Challenger Hellcat, SUV Durango a pick-up RAM 1500. Ford vyrukoval hned se třemi novinkami, a to legendárním modelem Mustang, crossoverem Ecosport a luxusní dodávkou Tourneo Connect.

Jaguar přivezl nové malé luxusní SUV E-Pace, Lexus vlajkovou loď LS, Mercedes-Benz luxusní čtyřdveřové kupé CLS, Volkswagen malé SUV T-Roc a Volvo předvádí o třídu větší model XC40 stejné kategorie.

Venkovní plocha před Průmyslovým palácem je věnována především užitkovým vozům. Pozornost si zaslouží zejména pick-upy, které jsou stále oblíbenější a které nabízí celkem devět značek.

A na rozdíl od nedávného veletrhu Motocykl 2018 v případě Autoshow nechybějí na jednotlivých stáncích sličné hostesky. To už je, navzdory snahám tento fenomén autosalonů a dalších »moto-předváděček« poněkud omezit, tak typické, jako že ke svíčkové na smetaně patří brusinky, citron a šlehačka. A vskutku - bylo se na co dívat i po této stránce…

(koz)

FOTO – Haló noviny/Marcela ŠPIČKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 5 hlasů.

(koz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.