Ilustrační FOTO - Pixabay

Jak skloubit práci a volný čas

Stres, přezdívaný také jako tichý zabiják, je dobovým civilizačním problémem, který asi všichni dobře známe. Rovnováhu mezi prací a odpočinkem už dnes hledají nejen lidé s hektickými profesemi. Vstříc jim v tom vychází čím dál tím více zaměstnavatelů, kteří si konečně začali uvědomovat, že spokojený a odpočatý zaměstnanec je zároveň zaměstnancem mnohem produktivnějším. Jak najít perfektní balanc a co nejlépe sladit zaměstnání se zábavou a osobním životem, radí Ondřej Wysoglad, ředitel personální agentury Adecco ČR.

Jak moc se dře v ČR?

Češi v průměru stráví týdně v práci o cca 9 % víc času než Rakušané, o 14 % víc než Němci a dokonce o 24 % více než zaměstnanci v Nizozemí. Podle údajů OECD z roku 2017 pracuje 6 % českých zaměstnanců nadstandardně dlouhou pracovní dobu, což znamená 50 a více hodin týdně. Výsledek staví Českou republiku na 19. příčku z 38 zemí OECD. Průměrný počet zaměstnanců pracujících nadstandardní počet hodin ve všech 38 státech činí 13 %, největší dříči jsou v Turecku se skórem 34 % a Mexiku s 30 %. Naopak nejnižší počet zaměstnanců s nadstandardně dlouhou pracovní dobou (0,2 %) je v Rusku.

Rovnováha nikdy nebyla potřebnější

Vývoj moderních technologií přináší mimo jiné zrychlování komunikace a pocit, že musíte být stále na příjmu. Osobní i pracovní život tak více a více splývá, pro příklad není nutné chodit daleko – e-mail v mobilu. Najít správný balanc mezi prací a odpočinkem je nutností současného rychlého života s přehršlí informací a nekonečných možností. Jedná se také o nejjistější prevenci, jak nezažít syndrom vyhoření. Správné praktikování životní rovnováhy se projeví dostatkem energie, dobré nálady a spokojenosti s pracovním i osobním životem.

Zaměstnavatelé začínají být vstřícnější

Nalézt rovnováhu mezi pracovním a osobním životem dnes na druhou stranu není tak složité, jako tomu bylo v minulosti. Je to především zásluhou společností, pro něž přestává být důležitý přesný počet hodin, které si zaměstnanec odsedí v kanceláři. Místo toho šéfové přikládají větší význam jeho pracovním výsledkům. Tento přístup však samozřejmě není možný ve všech oborech. »Zejména firmy v oblasti výroby, kde je standardní práce takzvaně na směny, flexibilitu umožnit ani nemohou,« podotýká Ondřej Wysoglad a doplňuje, že v ostatních oborech se alespoň jistá míra flexibility objevuje odhadem až u osmdesáti procent firem. U každé z nich ale může vypadat trochu jinak: »Přesná podoba flexibility totiž může sahat od pružné pracovní doby až po téměř neomezenou práci z domova nebo dokonce neomezenou délku dovolené,« uvádí ředitel Adecco ČR.

Chcete nezávislost? Vyberte si správný kariérní směr

Pokud od svého (budoucího) zaměstnání očekáváte především vysokou míru osobní svobody, je třeba pečlivě zvážit možnosti rozdílných oborů a pracovních pozic. Volnou pracovní dobu, v rámci které váš čas strávený v kanceláři nikdo nebude hlídat, nebo dokonce příležitost plnit pracovní povinnosti z pohodlí vlastního domova naleznete často na pozicích, které vyžadují soustředěné sezení u počítače. Jde například o obory spojené s IT nebo marketingem. »Vhodnou rovnováhu mezi prací a osobním životem nabízí také odvětví obchodu, vědy a výzkumu,« vyjmenovává další vhodné obory Ondřej Wysoglad. Možnosti home-office a volnější pracovní doby lze dnes nalézt například také v inzerátech nabízejících místa typu osobních asistentů. Tam je však pracovní volnost samozřejmě o něco menší. »Moderněji smýšlející zaměstnavatelé svým podřízeným umožňují také odpočinek v průběhu pracovní doby. Často mají na pracovišti například odpočívací místnosti, relaxační zóny s herními zařízeními nebo posilovnu na odreagování,« doplňuje další formy svobody v práci Ondřej Wysoglad.

Volnost pro maminky i absolventy

Alespoň částečnou flexibilitu pracovní doby dnes po svých šéfech požadují zaměstnanci napříč všemi věkovými kategoriemi. Není tak divu, že patří k nejoblíbenějším pracovním benefitům a zejména mladší generace dá dokonce příjemnému a svobodnému pracovnímu prostředí často přednost před vyšším platem. »U mladých lidí do třiceti let má požadavek na volnou pracovní dobu asi třicet procent uchazečů o práci. Vůbec nejčastěji pak flexibilitu požadují maminky malých dětí. Ty chtějí volnou pracovní dobu odhadem až v šedesáti procentech případů,« uvádí Ondřej Wysoglad a dodává, že častěji se s požadavkem na volnou pracovní dobu obecně setkává právě u žen, protože především ty nechtějí trávit čas v zaměstnání na úkor své rodiny.

Hledání rovnováhy

Pokud z jakéhokoliv důvodu toužíte po větší rovnováze mezi osobním a pracovním životem, nemusíte se spoléhat pouze na dobrosrdečného zaměstnavatele. Svou spokojenost máte z velké části ve vlastních rukou. Často je pro nalezení toho pravého a časově vyhovujícího zaměstnání potřeba vystoupit ze své komfortní zóny, překročit její hranice a vrhnout se třeba i do práce v novém oboru. Právě těmto změnám dnešní doba obzvlášť nahrává. Na pozice, jako je třeba správce sociálních sítí nebo SEO odborník, bychom ještě nedávno ani nepomysleli, přesto jsou dnes takoví specialisté velmi žádaní. »Pokud vám současná práce nepřináší naplnění a nevyhovují vám ani podmínky, které váš zaměstnavatel či dokonce obor nabízí, rozhodně se nebojte nevyšlapaných cest ani velkých rozhodnutí,« doporučuje ředitel Adecco ČR.

 


Jak si udržet klid

Pokud v současné době o změně práce nepřemýšlíte, ale přesto toužíte po dosažení větší rovnováhy mezi zaměstnáním a osobním životem, existují i jiné způsoby, jak se z náporu práce doslova nezbláznit:

Plánování jako stavební kámen svobody

Pokud v práci trávíte většinu svého času, naplánujte si den tak, aby vám ve všem tom shonu zbyl také nějaký čas pro sebe. Pořiďte si diář nebo kalendář a napište si do něj všechny věci, které musíte přes den udělat. Určete si přitom ty nejdůležitější úkoly a zbavte se naopak těch, bez kterých se svět nezhroutí. Musí být ta podlaha v předsíni opravdu dnes vyleštěná? Udělejte si v seznamu skulinky a naplňte je tím, co vás opravdu baví, ať už je to čas strávený s rodinou, večer s knihou nebo posezení s přáteli.

Nebojte se říct NE

Odmítnout šéfa nebo kolegu je v očích zaměstnanců tak trochu tabu. Jsou však situace, ve kterých je nutné zachovat chladnou hlavu a žádost svých nadřízených či kolegů přece jen odmítnout. Pokud po vás někdo z nich vyžaduje práci, která není součástí vašich kompetencí, a ještě byste s ní trávili svůj volný čas jenom proto, že se do toho nechce někomu jinému, máte na odmítnutí plný nárok.

Určete si jasné hranice

Musíte v práci sedět celé dny, přestože ji již máte hotovou a mohli byste jít klidně domů, ale šéf o tom nechce ani slyšet? Hledejte rovnováhu ve svém volnu. Pracovní e-maily počkají do rána, stejně jako do pondělí. Nestresujte se myšlenkami na práci ve chvílích vyhrazených pro vás nebo vaše blízké. Pracovní dobu naopak plně věnujte své práci a nezaobírejte se myšlenkami na osobní záležitosti.

Nikdo není dokonalý

Dokonalost je krásným ideálem, ale honba za ní je jen málokdy udržitelná. Pokud své úkoly v zaměstnání i domácnosti vykonáváte dostatečně dobře, váš výkon se v dlouhodobém hledisku zvýší. Nejenže zvládnete všechnu práci najednou odevzdat včas a doma váš volný čas nepohltí »druhá směna«, ale pravděpodobně se zlepší také výsledky odevzdané práce a její kvalita.

Helena KOČOVÁ

FOTO - archiv


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 21 hlasů.

Helena KOČOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.