Dvourychlostní federalista Macron na paškále europoslanců

Francouzský prezident Emmanuel Macron na posledním plénu EP ve Štrasburku obhajoval svůj názor na privatizaci a válku během debaty o budoucnosti Evropy v Evropském parlamentu.

Jeho vystoupení přišlo v době francouzského bombardování Sýrie a kontroverzních návrhů, které povedou k vlně privatizací a oslabení pracovních zákonů ve Francii. Proto nezůstal ušetřen adekvátních nesouhlasných reakcí europoslanců. Nejvíc těch francouzských. Vybrali jsme dva ohlasy.

Místopředseda GUE/NGL Patrick Le Hyaric (PCF) zpochybnil Macrona od A do Z: »Máme problém s porozuměním vašeho konceptu 'suverénní Evropy', když jste ignoroval rozhodovací rámec EU a spolu s Trumpem a paní Mayovou postupoval bez mandátu OSN... Pokud konáme tak, že dochází k porušení mezinárodního práva, vytváříme mezinárodní právo džungle. Usnesení OSN o Sýrii z roku 2013 odkazuje na kapitolu 7 Charty OSN, která ukládá Radě bezpečnosti OSN rozhodovat o válce a míru. Proč tu máme dvojí standardy?! ... Toužíte po ultraliberální úspornosti, která není demokratická. Proto přetrvávají problémy ve vzdělávání, na trhu práce a v dalších odvětvích. Lidé už dekádu trpí úspornými opatřeními, zatímco velké korporace nadále bohatnou... Musíme ukončit toto dogma soutěže, která umožňuje daňový a sociální dumping, vede k menší regulaci a ničí veřejné služby. Chceme Evropu založenou na solidaritě... Evropa nebude garantem ochrany, pokud podepíše smlouvy o volném obchodu, které ničí sociální, zdravotní a ekologické normy. Místo hospodářské války vyzýváme ke spolupráci. Chceme novou zemědělskou politiku a politiku produkce potravin, abychom dosáhli prosperity i ve venkovských oblastech. Musíme bojovat proti daňovým podvodům a rájům a uložit daň na finanční transakce.«

Le Hyarica doplnila i nástupkyně Jean-Luc Mélenchona v EP, Marie-Pierre Vieu: »Pane Macrone, mluvíte o větší demokracii pro eurozónu, ale co jste pro ni udělal? Upřednostňoval jste vládnutí shora dolů, represivní migrační politiku, žádné konzultace a urážky na univerzitách a v Notre-Dame-des-Landes. Z Vašeho jednosměrného sociálního přerozdělování mají prospěch pouze bohatí... Čím více prosazujete hospodářskou konkurenci, tím více ubývá té společenské a ekologické. Pokud Evropa, kterou chcete budovat, bude něco podobného jako Francie, v níž dnes žijeme, bude autoritářská, rozdělená a hluboce antisociální. Za toto budete odpovědný.«

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 23 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-04-27 17:29
Macron, sledoval jsem jeho projev, je obyčejný šašek bez sebereflexe.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.