Rozhovor Haló novin s kandidátem KSČM pro doplňovací volby do Senátu ve volebním obvodu 78 – město Zlín Radomírem Rafajou

V Senátu se zasadím o rozvoj Luhačovic

V jakém duchu se nese vaše předvolební kampaň do Senátu?

Chci vyzvat voliče, aby se v maximální míře zúčastnili voleb a aby zodpovědně posoudili, který kandidát je svým programem nejblíže jejich názorům, přáním a tužbám, a tomu pak dali svůj hlas. Přál bych si, aby s hlavními body mého programu souznělo co nejvíce lidí a to se pak projevilo v jejich akci, to znamená ve vhození hlasovacího lístku pro kandidáta KSČM.

Jaké priority máte ve volebním programu?

Prosazovat majetková přiznání před nástupem a po ukončení vysokých politických funkcí u všech politických stran. Pro důstojné dožití stáří všech potřebných občanů zbudování penzionů a domovů pro seniory. Ale také zajištění dostatečného počtu míst v jeslích a školkách pro mladé rodiny. Navíc chci dát možnost všem občanům hlasovat o citlivých problémech v naší vlasti formou referenda, ať sami rozhodnou.

Myslím si, že poslanci, senátoři a zastupitelé by měli odpovídat za plnění volebního programu svým voličům. A takzvané převlečení do barev jiné strany nebo vystoupení ze strany musí mít za následek jejich odvolání. Zasadím se také o přísné prověřování a hlavně trestání korupce ve všech článcích státní správy, v krajích, městech, v policii, justici, armádě a také samozřejmě u poslanců i u senátorů. Přísně budu postihovat ale i exekutory, kteří nedůstojně a nelidsky vymáhají dluhy.

Znají vás lidé z minulosti z veřejné sféry?

Lidé ve Zlíně mne znají jako zastupitele města Zlína, kde působím druhé volební období, a mohou slyšet má konkrétní kritická vystoupení, jejichž cílem je pomoci občanům. Kromě jiného jsem jako zastupitel jedním z oddávajících a za svého působení jsem oddal několik desítek svatebních párů. Mám radost, když mě i po několika letech tito manželé potkávají a vzpomínáme na jejich svatební obřad. Někteří lidé si také možná vzpomenou na moji kritiku kroků našich vlád, a to například z pořadu Kotel na televizi Nova.

Řekněte našim čtenářům něco o sobě. Vím například, že jste byl dokonce i úspěšným motocyklovým závodníkem.

Máte pravdu. V mládí jsem aktivně sportoval, mým koníčkem byl motorismus - silniční závody. Za svůj největší úspěch považuji rok 1974, kdy jsem se stal přeborníkem ČSR ve třídě 250 ccm. Následné mi byla udělena 1. výkonnostní třída a mohl jsem se tak zúčastnit i několika mezinárodních závodů v tehdejším Československu.

V minulosti jste působil ale také jako šéf vyhlášené horské boudy. Jaký to byl život?

Ano. Velmi rád vzpomínám na roky, kdy jsem působil jako vedoucí Slovácké búdy v Luhačovicích. Slovácká búda byla vyhlášenou a oblíbenou noční taneční kavárnou jak pro lázeňské hosty, tak pro širokou veřejnost. Spokojenost hostů byla pro mne hlavním cílem. Byla to léta náročné práce i zdroje zábavy a radosti ze spokojených hostů. Říkalo se, že kdo nebyl na Slovácké búdě, nebyl v Luhačovicích.

Jaké jsou vaše koníčky?

O některých koníčcích jsem se zmínil, čili jedná se nejenom o motorismus nebo o kontakt s lidmi, ale i o práci v pohostinství. S postupem času jsem přilnul k rybaření, které mě drží už víc než polovinu života. Již dvacet let jsem členem rybářské stráže na luhačovické přehradě a tam jsem také členem místní organizace Rybářského svazu Luhačovického Zálesí.

Jak vnímáte mladé lidi ve vašem regionu? Jste s nimi v kontaktu?

Jsem bezesporu kontaktní člověk. Mrzí mne však velmi, že řada mladých lidí nemá zájem o politické dění v republice, a když, tak že se někteří z nich nechají zmanipulovat, aniž znají podstatu věci. Naopak je mi sympatické, že mají aktivní přístup například i k moderní technice, k počítačům. Jsem rád, že jsem při volební kampani přišel do styku s mladými lidmi, se kterými jsem diskutoval a poznal jejich názory na řešení nejrůznější problémů v politice.

Jaké máte další pracovní zkušenosti?

Od roku 2004, kdy jsem vstoupil do řad KSČM, jsem prošel celou řadou politických funkcí, kde jsem získal další neocenitelné zkušenosti v práci s lidmi a stejně tak jsem je získal i při zastupování občanů v Zastupitelstvu města Zlína.

Pomohl byste například Lázním Luhačovice i z vaší případné pozice senátora? Pokud ano, jak?

Luhačovice jako lázeňské město jsou mimo jiné i mojí srdeční záležitostí. Považuji je jednoznačně za perlu Moravy. Zasloužily by si silniční obchvat, aby ještě víc vynikl jejich jedinečný lázeňský charakter. V tomto směru bych byl v případě zvolení senátorem velmi aktivní. Doufám, že by i občané a lázeňští hosté tuto moji aktivitu přijali vstřícně.

Radovan RYBÁK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 12 hlasů.

Radovan RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.