Ženy pozdravil i loupeživý rytíř Toulovec

Členky Levicových klubů žen se opět sešly na svém celostátním setkání, tentokrát v Pardubickém kraji v obci Zderaz. Sympatický azyl nalezly na tři dny v hotelu Renospond, v krásném prostředí klidné Vysočiny - jak zní reklamní poutač - kde se v nedalekých skalách u Budislavi skrýval loupeživý rytíř Toulovec. Ten také přišel ženy pozdravit, nic neloupil, jen je pobavil.

Od pátku 18. do neděle 20. května se 102 žen z celé republiky nejen dobře bavilo, ale především si vyměňovaly zkušenosti ze své práce. Zajímavá byla beseda o Koreji, mezi ženy přišli poslankyně Květa Matušovská, která připomněla, že Pardubický kraj hostil ženy před 15 lety, i předseda KV KSČM a zároveň krajský zastupitel a předseda finančního výboru Jan Foldyna, pod jehož záštitou se setkání uskutečnilo. Nechyběli ani předsedové OV KSČM Chrudimi, Pardubic, Svitav, Ústí nad Orlicí, pozvání přijal i starosta obce Zderaz František Zavoral. Ten seznámil přítomné s historií i současností kraje.

»Sobota patřila sportu, tak jsme měly možnost vidět ‚Velkou Pardubickou‘, volila se i Miss Toulovec, zkrátka legrace a dobré nálady bylo opravdu hodně. Myslím si, že zabrat dostaly především bránice, a to je dobře, protože smíchu není nikdy dost a veselá mysl půl zdraví,« sdělila Haló novinám Lidmila Kružíková. Do programu byly zařazeny výlety po okolí, wellness procedury, hovořilo se také na vážné téma – například o zákoně GDPR. Oba večery zpříjemnili hudebním doprovodem Jaroslav a Roman Čapští, tančilo se i na chodbě.

Protože taková akce je finančně velmi náročná, přispěl na ni Pardubický kraj, poslankyně Květa Matušovská a Česká nadace 2000, což ocenila předsedkyně Republikové rady LKŽ Květa Šlahúnková společně s čestnou předsedkyní Květou Čelišovou. Organizačně odvedly obrovský kus práce ženy z Pardubic pod vedením Ivy Pitterové, kterým ochotně pomáhal předseda OV KSČM Pardubice Roman Harmat. Námaha se vyplatila, ženy budou zase dlouho vzpomínat a určitě se těšit na další setkání.

(lk)

FOTO – Lidmila KRUŽÍKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 7 hlasů.

(lk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.