Argentina na MS remizovala s Islandem, výhry evropských týmů

Zatímco fotbalisté Argentiny i kvůli neproměněné penaltě kapitána Lionela Messiho zahájili mistrovství světa nečekanou remízou 1:1 s nováčkem Islandem, další z favoritů Francie vstup do ruského turnaje zvládla a porazila Austrálii 2:1. Chorvatsko vyhrálo 2:0 nad Nigérií, Dánsko zdolalo Peru 1:0.

Argentinci se v Moskvě dostali do vedení v 19. minutě zásluhou Sergia Agüera, ale už za čtyři minuty odpověděl Alfred Finnbogason. Jihoameričané měli hlavně ve druhém poločase jasnou převahu, ale pevný obranný blok a pozorného brankáře Hannese Halldórssona, který zneškodnil Messiho penaltu, už podruhé nepřekonali.Argentinci se v Moskvě dostali do vedení v 19. minutě zásluhou Sergia Agüera, ale už za čtyři minuty odpověděl Alfred Finnbogason. Jihoameričané měli hlavně ve druhém poločase jasnou převahu, ale pevný obranný blok a pozorného brankáře Hannese Halldórssona, který zneškodnil Messiho penaltu, už podruhé nepřekonali.

Sobotní výsledky MS:

Skupina C:

Francie - Austrálie 2:1 (0:0)

Branky: 58. Griezmann z pen., 81. Pogba - 62. Jedinak z pen. Rozhodčí: Cunha - Taran, Espinosa (všichni Urug.) - Vigliano (video, Arg.). ŽK: Tolisso - Leckie, Risdon, Behich. Diváci: 41.279.

Francie: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez - Tolisso (78. Matuidi), Kanté, Pogba - Griezmann (70. Giroud), Mbappé, Dembélé (70. Fekir). Trenér: Deschamps.

Austrálie: Ryan - Risdon, Milligan, Sainsbury, Behich - Mooy, Jedinak - Leckie, Rogic (72. Irvine), Kruse (84. Arzani) - Nabbout (64. Juric). Trenér: Van Marwijk.

Peru - Dánsko 0:1 (0:0)

Branka: 59. Poulsen. Rozhodčí: Gassama (Gambie) - Birumushahu (Burundi), Etchialí (Alž.) - Zweier (video, Něm.). ŽK: Tapia - Delaney, Poulsen. Diváci: 40.502.

Peru: Gallese - Advíncula, Rodríguez, Ramos, Trauco - Carrillo, Tapia (87. Aquino), Cueva, Yotún, Flores (62. Guerrero) - Farfán (85. Ruidíaz). Trenér: Gareca.

Dánsko: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Christensen (81. M. Jörgensen) , Larsen - Kvist (36. Schöne), Eriksen, Delaney - Poulsen, N. Jörgensen, Sisto (67. Braithwaite). Trenér: Hareige.

1. Francie 1 1 0 0 2:1 3
2. Dánsko 1 1 0 0 1:0 3
3. Austrálie 1 0 0 1 1:2 0
4. Peru 1 0 0 1 0:1 0

Skupina D:

Argentina - Island 1:1 (1:1)

Branky: 19. Agüero - 23. Finnbogason. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.) - Geiger (video, USA). Bez karet. Diváci: 44.190.

Argentina: Caballero - Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico - Mascherano, Biglia (54. Banega) - Meza (84. Higuaín), Messi, Di María (75. Pavón) - Agüero. Trenér: Sampaoli.

Island: Halldórsson - Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon - J. B. Gudmundsson (63. Gíslason), Gunnarsson (76. A. Skúlason), Hallfredsson, Bjarnason - G. Sigurdsson - Finnbogason (89. Sigurdarson). Trenér: Hallgrímsson.

Chorvatsko - Nigérie 2:0 (1:0)

Branky: 32. vlastní Etebo, 71. Modrič z pen. Rozhodčí: Ricci - De Carvalho, Van Gasse (všichni Braz.) - Orsato (video, It.). ŽK: Rakitič, Brozovič - Troost-Ekong. Diváci: 31.136.

Chorvatsko: Subašič - Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinič - Rakitič, Modrič - Rebič (78. Kovačič), Kramarič (60. Brozovič), Perišič - Mandžukič (86. Pjaca). Trenér: Dalič.

Nigérie: Uzoho - Abdullahi, Balogun, Troost-Ekong, Idowu - Ndidi, Etebo - Moses, Mikel (88. Nwankwo), Iwobi (62. Musa) - Ighalo (73. Iheanacho). Trenér: Rohr.

1. Chorvatsko 1 1 0 0 2:0 3
2. Argentina 1 0 1 0 1:1 1
Island 1 0 1 0 1:1 1
4. Nigérie 1 0 0 1 0:2 0