Děti se v Bukovanech vyřádily

V dětské odborné léčebně Bukovany se v sobotu 16. června uskutečnila již XII. Zámecká slavnost.

»Zámecká zahrada poskytuje spolu s okolní přírodou pro akci nádherné prostředí. Zajímavý program přilákal celé rodiny, jsem rád, že Středočeský kraj podporuje takovéto aktivity,« ocenil akci předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Potlesk přítomných si vysloužily Příbramské mažoretky, které slavnost po úvodním slově patrona léčebny – Bukovánka – zahájily. Uznání ale dostali i další účinkující – skupina historického šermu Rytíři Jedové chýše, dětský sbor Voci Bianche ze ZUŠ Březnice nebo dětská skupina VONO, kouzelné divadlo Jakuba Bílka, Jak Moulis s hosty, swingový orchestr For Evergreens ze ZUŠ Rožmitál či skupina Ginevra. Na slavnosti ale nechyběli ani draví ptáci, různé prolézačky, koníčci, nafukovací hrad, skákadla a spousta stánků s drobnostmi a suvenýry.

Dětská odborná léčebna Ch. G. Masarykové sídlí v objektu zámku Bukovany, ležícího v nádherné a ekologicky čisté krajině Orlické vodní nádrže. Je zaměřena především na pacienty s respiračními problémy, s poruchami výživy a na alergiky a astmatiky. Poskytuje své služby již 87 let, od roku 1994 je zřizovatelem Český červený kříž.

Součástí slavnosti byla i prohlídka celého areálu a léčebny.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 6 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.