Střípky z blanenského zastupitelstva

Dne 26. června proběhlo 19. zasedání Zastupitelstva města Blanska. Zastupitelé za KSČM podpořili zvýšení výměry budoucího prodeje pozemků v průmyslové zóně pro blanenskou firmu, která má v plánu vybudovat průmyslový areál, čímž se zvýší nabídka pracovních míst. Dále jsme podpořili finanční spoluúčast města ve výši 4,6 mil. Kč na kompletní rekonstrukci vodovodu, opravu kanalizace a opravu komunikace na ulici Dobrovského.

Zásadně nesouhlasím s bodem Dohoda o narovnání. Místo uplatnění sankcí v rámci demolice hotelu Dukla a následné revitalizace se vedení města chystá firmě připlatit o 1 405 000 Kč více oproti původně odsouhlasené ceně. Věřím, že se představitelé města nad tímto nestandardním krokem zamyslí a nebudou takto plýtvat penězi daňových poplatníků. KSČM dále nepodpořila odprodej městských bytů do soukromých rukou.

V rozpočtových opatřeních zastupitelé za KSČM podpořili například 350 tis. Kč na opravu schodů a terasy v blanenském kině, dále 3,5 mil. Kč na pořízení klimatizace do Dělnického domu. Dále jsme také podpořili 13 mil. Kč pro blanenskou nemocnici na zajištění magnetické rezonance.

Po roce byla opět předložena Monitorovací zpráva o naplňování strategické koncepce ze strategického plánu za rok 2017. V kapitole doprava zcela chybí nutnost řešení tří železničních přejezdů mezi městskou částí Lažánky a Blanskem, které jsou v dezolátním stavu. Dalším problémovým bodem je nově vybudované parkoviště u vlakového nádraží, které už kapacitně nestačí, či naopak téměř nevyužívané nové parkoviště nad nemocnicí. Naopak je potřeba ocenit kapitolu technické infrastruktury, kde se převzetím infrastruktury na dodávku tepla městem podařilo znatelně snížit konečnou cenu tepla pro odběratele. V kapitole informační společnost se daří zlepšovat tok informací ke zlepšení služeb občanům či bezplatné připojení k internetu v centru či dalších navštěvovaných lokalitách.

Věřme, že podzimní komunální volby přinesou pro občany další zlepšení.

Emil PERNICA, vedoucí kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva města Blanska


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 6 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.