Ilustrační FOTO - Pixabay

Cestovky nadšeny zájmem zdražují zájezdy

Zájem o zájezdy v prvním červencovém týdnu je letos rekordní, poptávka meziročně stoupla až o čtvrtinu. Žebříček destinací vede podle údajů portálu Invia.cz Řecko následované Chorvatskem a Itálií.

Na začátek prázdnin je nabídka některých cestovních kanceláří už téměř vyprodaná. Průměrná cena prodaného zájezdu oproti loňsku v tomto termínu přitom stoupla o čtyři procenta.

První víkend v červenci podle některých průzkumů odjíždí na dovolenou až polovina Čechů. Letos je zájem o cestování v tomto termínu ještě vyšší i kvůli tomu, že svátky 5. a 6. července připadají na čtvrtek a pátek.

»Ubytovací kapacity v oblíbených destinacích jsou na první týden prázdnin téměř vyprodané. Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě,« uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Podle údajů portálu dovolena.cz je zájem o zájezdy v termínu prvního červencového týdne o 25 % vyšší než v loňském roce a o více než 100 % vyšší než v následujícím červencovém týdnu. Nejvíc stoupla poptávka po Turecku. »O pobyt v Turecku v tomto termínu mají lidé o 100 % větší zájem než ve stejném období před rokem. Turecko se letos po klidnějších letech vrátilo mezi ty nejprodávanější destinace vůbec,« uvedla ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Obavy o bezpečnost jsou letos menší

Neprojevuje se podle ní trend minulých let kdy klienti CK preferovali především evropské bezpečné destinace. Naopak zájem o zájezdy do Turecka, Tuniska a Egypta je vysoký.

Například podle CK Exim tours byl první týden července vyprodán již v rámci předprodejů. »Úplně poslední volná místa zbývají už jen ve velkých destinacích typu Mallorca, Kréta či Rhodos. Volněji bude tradičně až po svátcích kolem 9. července. Ušetření dvou dnů dovolené za dva státní svátky jsou pochopitelně pro klienty velkým lákadlem,« uvedl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 2 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.