Ferdinand Daučík jako trenér slavné Barcelony. FOTO - archiv
V pátek se v Edenu utkají vítězové národních pohárů Slavia a Slovan

Místo superpoháru o Pohár F. Daučíka

Fotbalová Slavia Praha pojme páteční přípravný zápas v Edenu proti Slovanu Bratislava, který nahradí zrušený Česko-slovenský superpohár ve slovenské metropoli, ve velkém stylu. Červenobílí se rozhodli vítěznému týmu věnovat trofej a utkání pojmenovat po klubové legendě Ferdinandu Daučíkovi, jehož pamětní deska navíc přibude na chodníku slávy před stadionem. Slavia o tom informovala na webu.

Před zápasem zazní naživo česká a slovenská státní hymna, kterou zazpívá sólistka Národního divadla Eva Charvátová. Čestný výkop provede Ján Andrejkovič, jedna z nejstarších žijících legend Slavie a také Slovanu Bratislava, jehož dres oblékal.

Daučík se do historie Slavie zapsal zejména jako kapitán týmu, který získal v roce 1938 nejvýznamnější trofej slávistické historie - Středoevropský pohár. Bývalý obránce se narodil ve městě Šahy, které leží na slovensko-maďarské hranici.

Působil v bratislavském celku, za Slavii posléze odehrál 231 utkání a získal s ní i tři ligové tituly. Za československou reprezentaci nastoupil v patnácti zápasech, později trénoval například Barcelonu. Zemřel v roce 1986.

Superpohár byl před týdnem zrušen z bezpečnostních důvodů, protože bratislavská policie nemohla kvůli končícímu školnímu roku a nedalekému hudebnímu festivalu zajistit zápas dostatkem policistů. Slovan označil za hlavního viníka slovenský svaz.

Slavia se okamžitě nabídla, že místo toho zorganizuje v Praze přípravný zápas, což bratislavský celek přijal. Utkání začne v Edenu v 18:30 a vstup bude zdarma stejně jako na duel s Viktorií Žižkov, který má výkop o tři hodiny dříve.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.