Ilustrační FOTO - Pixabay

Podvodníci to zkoušejí s akvaparky

Internetem se v těchto dnech šíří podvod, který nabízí vstupenky až 500 rodinám zdarma do zábavního komplexu Aquapalace Praha v Čestlicích.

Spam se šíří pomocí aplikace WhatsApp a objevuje se také na falešně vytvořených webových stránkách. Spam nutí lidi zodpovědět několik otázek, podvodníci se tak snaží vylákat osobní údaje a údaje o platební kartě, informovala mediální zástupkyně Aquapalace Praha Dominika Koukolíčková. Podobný spam se nešíří pouze Českem, podvodníci cílí také na slovenský Aquapark Tatralandia či německý Heide Park Resort. O volných vstupenkách podvodníci informují přes mobilní aplikaci. Následně odkazují uživatele na uměle vytvořenou webovou stránku, kde mají zodpovědět několik jednoduchých otázek a soutěžní výzvu odeslat dalším 20 známým prostřednictvím aplikace WhatsApp.

Lidé by na příchozí odkaz neměli v žádném případě klikat, ani jej dále rozesílat a sdílet. Pokud někdo již zadal do podvodného formuláře údaje o své platební kartě, měl by neprodleně kontaktovat svou banku a kartu zablokovat.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.