Ilustrační FOTO - Pixabay

Řezníci žádají policejní ochranu

Francouzští řezníci požádali vládu o policejní ochranu před radikálními ochránci zvířat. V dopise zaslaném ministru vnitra tvrdí, že jejich bezpečnost je ohrožena a že se vegani snaží prosadit v zemi bezmasý životný styl, píše britský The Guardian.

Francouzská federace řezníků, která sdružuje 18 tisíc osob, v dopise rovněž uvedla, že jejich obchody bývají často postříkány falešnou krví a posprejovány nejrůznějšími nápisy. Narůstající mediální podpora veganství podle nich ohrožuje bezpečnost řezníků. »Spoléháme na vás a na podporu celé vlády...aby co nejdříve skončily veškeré fyzické, verbální i morální útoky,« uvedla federace. V severofrancouzském regionu Hauts-de-France bylo jen v dubnu napadeno vandaly a potřísněno falešnou krví sedm řeznictví. Další podobné incidenty byly hlášeny z jihu země. Nejmenovaný řezník a rybář ze severu Francie nalezl svůj obchod s rozbitou výlohou a nápisem Stop speciesismu. Speciesismus znamená druhovou nadřazenost a jde o termín používaný zejména ochránci zvířat.

Terčem útoků ochránců zvířat se nicméně nestávají jen řezníci, v minulosti aktivisté v Lyonu zaútočili i na obchodníka se sýrem. Jeho obchod postříkali nápisem Mléko je vražda. »Veškeré násilí odsuzujeme,« uvedl Sébastien Arsac z organizace ochránců zvířat L214. Jak řekl francouzským médiím, prodeje masa klesají. Živobytí řezníků ale podle něj neohrožuje těch pět procent vegetariánů, kteří v zemi žijí, ale 50 % lidí, kteří zvažují, že maso radikálně omezí. Jean-François Guihard, který je šéfem federace řezníků, se nechal slyšet, že nežádá o policejní přítomnost před každým řeznictvím. Stát ale podle něj musí monitorovat »extremistické« veganské skupiny, jak aktivisty nazval. Na dotaz, zda mu vadí všichni vegani, listu Le Parisien řekl: »Vůbec ne. Jestliže odmítají jíst maso, je to jejich volba. Jen chci, aby lidé respektovali naši práci a naše zákazníky, což znamená většinu Francouzů. Vegani jsou jen nepatrnou menšinou.«

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


libjara
2018-06-29 18:00
Zvrácený svět. Vegani chtějí vládnout?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.