Kurz nesouhlasí

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se vyslovil proti možnosti žádat o azyl v dohodnutých střediscích pro migranty mimo Evropu. Vytvářelo by to »šílený faktor přitažlivosti« a lidi by to do těchto center více lákalo, řekl šéf vlády předsednické země EU pro Ö1.

Kurz poznamenal, že za »chytřejší« by považoval evakuovat lidi z krizových oblastí, a ne jim nejdřív dávat podněty k tomu, aby se sami vydávali na nebezpečnou plavbu přes Středozemní moře. Kurz přitom položil řečnickou otázku, zda »všech 60 milionů lidí, kteří jsou ve světě na útěku, opravdu automaticky má právo na podání žádosti o azyl v Evropě«. Lídři zemí EU se minulý týden na summitu dohodli, že je třeba zřizovat pro migranty střediska v severoafrických zemích i na území členských států, které se na takovém projektu dobrovolně chtějí podílet a dobrovolně by třeba od Itálie migranty převzaly. Kurz zaujímá v migrační problematice postoje, které se v mnohém blíží pohledu středoevropských zemí z V4, tedy ČR, SR, Polska a Maďarska. Rakousko se půlročního předsednictví v EU ujalo v neděli.

(čtk)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.