Bakala prodává Karlín, prodá i Economii?

Podnikatel Zdeněk Bakala prodává multifunkční komplex Forum Karlín. Obchod, který by měl dosahovat 1,3 miliardy korun, se podle informací Lidových novin blíží ke konci.

Multifunkční komplex Forum Karlín se začal stavět v roce 2012, dokončen byl o dva roky později. Zahrnuje multifunkční společenský sál, mediální halu vydavatelství Economia a moderní kancelářskou budovu. Investice do výstavby komplexu přesáhly miliardu korun. Architektem komplexu byl známý španělský architekt Ricardo Bofill.

Podle listu může Bakala, který nemovitost vlastní prostřednictvím firmy North-Line, těžit z toho, že investoři mají o české nemovitosti zájem. Podle poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate za ně v první polovině letošního roku utratili 900 milionů eur (23,5 miliardy korun). Za celý rok by tato suma měla přesáhnout dvě miliardy eur.

Bakala, bývalý spolumajitel těžební firmy OKD, se postupně zbavuje aktiv v ČR. Z velkých majetků mu zde patří vydavatelství Economia (vydává Respekt, Ekonom a Hospodářské noviny), a právě Forum Karlín. O prodeji Economie, kterou Bakala koupil v roce 2008 od německé skupiny Verlagsgruppe Handelsblatt, se spekuluje roky. Ke kupcům by mohl patřit majitel Seznamu Ivo Lukačovič či podnikatel Daniel Křetínský. Jejich média již delší čas vykazují podobnou politickou orientaci jako Bakalova média

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 17 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.