Nóta proti výrokům Lubomíra Zaorálka

Oficiální protestní nótu »proti urážlivým a lživým výrokům předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR poslance Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který označil stát Vietnam za organizovaný zločin a bezpečnostní riziko«, předalo Velvyslanectví VSR v Praze Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Vietnamští studenti patří mezi nejlepší absolventy všech typů škol. FOTO - archiv Česko-vietnamské společnosti

Naší redakci to sdělil tiskový mluvčí a čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. Zaorálek během jednání sněmovního zahraničního výboru také uvedl, že studentská víza jsou nejlepším nástrojem, »jak dostat zločince do ČR«. O tom, co vše padlo na jednání výboru, jsme v Haló novinách před krátkým časem informovali.

»Proti těmto výrokům poslance Zaorálka protestuje i naše celostátní Česko-vietnamská společnost a žádáme jeho veřejnou omluvu Vietnamu i Vietnamcům, protože se u nás nejlépe integrovali, studují zde již 63 let a i v současnosti patří mezi nejlepší absolventy základních, středních, ale zejména vysokých škol. Vietnamští studenti nikdy žádnými zločinci nebyli a nejsou,« uvedl Winter.

Podle jeho sdělení protestní nótu převzal na MZV vedoucí odboru Asie Martin Klepetko, který je bývalým velvyslancem ČR ve Vietnamu.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 59 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-07-08 10:32
Když už tak, kdyby nepotřebovali víza, tak se sem dostanou bez viz,
stejně jako zločinci ze "spřátelenějších" států.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.