Ilustrační FOTO - Pixabay

I v Praze bude protest proti NATO

České mírové hnutí za podpory občanské iniciativy Ne základnám a dalších mírových organizací pořádá dnes v Praze na Václavském náměstí protest proti Severoatlantickému paktu.

Uskuteční se od 17 hodin v prostoru u sochy sv. Václava. Shromáždění se bude konat ve stejné době, kdy bude v Bruselu již probíhat summit NATO, kterého se zúčastní i delegace ČR. Protest je součástí kampaně »ANO MÍRU! NE NATO!«, kterou mezinárodně organizuje Světová rada míru, jíž je České mírové hnutí členem.

»Jako Světová rada míru jsme uskutečnili v Bruselu řadu aktivit již v uplynulých dnech. Minulý pátek se konala velká politicko-kulturní akce proti summitu NATO, o víkendu mezinárodní konference Světové rady míru ANO MÍRU! NE NATO!« a nakonec i mohutná demonstrace, které se zúčastnilo několik desítek tisíc lidí,« řekl v rozhovoru pro náš list předseda Českého mírového hnutí Milan Krajča.

Demonstrace se budou v době summitu konat v jednotlivých členských státech NATO, ale i v zemích, které se staly obětí jeho agresí. »Rád bych, abychom společně ukázali, že navzdory prázdninovému období je i v ČR mnoho lidí, kteří nesouhlasí s NATO a jeho agresemi a tento svůj názor jsou ochotni dát i veřejně najevo. Je třeba, aby i z Prahy zaznělo, že NATO, které je vojenským nástrojem imperialismu sloužícím agresivním vojenským zájmům USA a EU, je dnes největší a nejnebezpečnější vojenskou organizací na světě,« pozval Krajča na pražské shromáždění i čtenáře a čtenářky Haló novin.

Přestaňte připravovat válku!

České mírové hnutí, České mírové fórum, občanská iniciativa Ne základnám, Alternativa zdola a další spolky zaslaly na Úřad vlády ČR v souvislosti s konáním bruselského summitu Severoatlantického paktu dopis, v němž upozorňují, že »NATO se dopouští mnoha válečných zločinů, jedná naprosto nedemokraticky, proti zájmu občanů; svojí činností podporuje zbrojní a další korporace, které těží z neustálé atmosféry nebezpečí a hrozeb válek, jež NATO prokazatelně dlouhodobě a záměrně vytváří«. Pro členy české delegace na summitu mají »jedinou instrukci«: »Přestaňte připravovat válku, začněte prosazovat mír. Je proti zdravému rozumu vytvářet z Ruska nepřítele. Summit NATO v Bruselu je pro vás příležitostí k prosazení života v míru.«

Pod výzvou jsou podepsáni Eva Novotná za Ne základnám, Milan Krajča za České mírové hnutí, Vladimíra Vítová za České mírové fórum, Karel Růžička za Alternativu zdola, Ivan David za Novou republiku a historička Marie Neudorflová.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 43 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


o.motl
2018-07-12 16:36
Moc se vás tam nesešlo, hoši. To bylo žvástů o přihlížejících
turistech, když se tu vedla řeč o demonstracích proti tandemu kořala a
agent Bureš.
joska.korinek
2018-07-12 15:51
Bohužel, frondů a dalších malověrných „levičáků“ je více. V
čem vlastně vůbec vidí „svoji“ levicovost?
yucon.fox
2018-07-12 10:27
A kdo vám brání, frondo, v poskytnutí návodu, jak na to, když
"oni" vlastní 99% sdělovacích prostředků?
fronda
2018-07-11 19:07
Třeba bych tam šel, ale nehodlám někde šaškovat v pěti lidech a
přesně takhle to dopadne. Měli by se naučit organizovat demonstrace.
ferdaholub
2018-07-11 13:06
Souhlasím s výzvou proti existenci bloků, jež připravují válku
neustálými propagandami a vytvářením pocitu hrozeb od virtuáních
nepřátel, což jsou pouze smyšlené hrozby umožňující zvyšování
ekonomických výdajů, dlouhodobé zvyšování zbrojení, zadlužování
státu, což si kromě odsouzení zasluhuje i kriminální
potrestání.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.