Zakázali německé Erdogany na motorkách

Německo zakázalo motorkářský gang tureckých nacionalistů Osmanen Germania BC. Informovalo o tom včera německé ministerstvo vnitra. V souvislosti s tím byly včera podniknuty razie ve spolkových zemích Porýní-Falc, Bádensko-Württembersko, Bavorsko a Hesensko.

»Spolek představuje závažné ohrožení individuálních práv a rovněž veřejnosti,« uvedlo ministerstvo. Vyhlášený zákaz se opírá o německý zákon o spolčování.

Účel a činnost Osmanen Germania odporují zákonům trestního práva, uvedlo ministerstvo. Zákon postihuje především všechny místní organizace gangu. V současnosti je takových skupin, nazývaných »chapter«, na německém území 16. Gang má nejméně 300 členů.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer podle ČTK řekl, že stát a jednotlivé spolkové země bojují odhodlaně proti všem projevům organizovaného zločinu, včetně tzv. rockerských uskupení.

Německé úřady se mj. domnívají, že skupina Osmanen Germania, která byla založena v roce 2015, má vazby na stranu tureckého prezidenta-diktátora Recepa Tayyipa Erdogana a že se v Německu podílela na zastrašování jeho odpůrců. Gang je rovněž podezřelý z obchodování s drogami a nucené prostituce.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.