Prezident měl pravdu

Diskuse kolem nejmenování pana Pocheho do čela ministerstva zahraničí nepolevují. Omílá se stále jedno: »Prezident překračuje své pravomoci, používá lživé argumenty. A jen proto, že Poche volil Drahoše, ho nejmenuje. Jde o sprostou mstu.«

Zda Miloš Zeman jako jeden z důvodů nejmenování Pocheho ministrem měl i to, že ho Poche nevolil, nevím. Vím však o hlavním argumentu prezidenta. Tím je jeho vztah k migrantům a kritika naší vlády, že migranty tak, jak si představuje Unie, odmítá. Poche se brání tím, že nehlasoval pro sankce na země, a tedy i na nás, které plán EU na přerozdělování migrantů odmítly. Může být, ale má to háček. Na jednom serveru v době probíhající krize napsal: »Vnímám složitost kompetenční debaty, samostatnosti azylové politiky každé unijní země, nicméně počet 525 osob považuji za symbolické gesto, kterému by se Česká republika neměla vyhýbat.« Nejde o smyšlené číslo, ale o počet, s nímž EU uvažovala pro nás.

Nemohu za to, ale ocitovaný názor pro mne je stejně málo přijatelný, jako přímé hlasování v plénu Evropského parlamentu. Prezident Zeman s ohledem na to měl pravdu, když se postavil proti jmenování člověka, jenž je více proevropskounijní než pročeský.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 67 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.