Chorvaté po prodloužení zdolali Anglii a jsou poprvé ve finále MS

Fotbalisté Chorvatska otočili semifinále mistrovství světa s Anglií, díky gólu Maria Mandžukiče v prodloužení zvítězili 2:1 a poprvé v historii postoupili do finále. Svěřenci Zlatka Daliče si v neděli o zlato zahrají s Francií, Albion v sobotním duelu o třetí místo čeká Belgie.

Anglii v moskevských Lužnikách poslal do vedení už v páté minutě Kieran Trippier z přímého kopu. V 68. minutě srovnal Ivan Perišič, který ve 109. minutě připravil vítěznou branku Mandžukičovi.

Chorvaté získají druhou medaili v dějinách po bronzu na MS 1998, Angličané prohráli druhé ze tří semifinále v historii, uspěli pouze na domácím zlatém šampionátu v roce 1966.

Chorvatsko - Anglie 2:1 (1:1, 0:1) po prodloužení

Branky: 68. Perišič, 109. Mandžukič - 5. Trippier. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.) - Makkelie (video, Niz.). ŽK: Mandžukič, Rebič - Walker. Diváci: 78.011.

Chorvatsko: Subašič - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinič (95. Pivarič) - Rakitič, Brozovič - Rebič, Modrič (119. Badelj), Perišič - Mandžukič (115. Čorluka). Trenér: Dalič.

Anglie: Pickford - Walker (112. Vardy), Stones, Maguire - Trippier, Alli, Henderson (97. Dier), Lingard, Young (91. Rose) - Sterling (74. Rashford), Kane. Trenér: Southgate.