Putin přijal Macrona, ten blahopřál ke skvělému průběhu MS

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi během přijetí v Kremlu poblahopřál k "dokonalému průběhu" mistrovství světa ve fotbale. V moskevském finále turnaje, který hostí Rusko, se dnes utkávají právě Francie a Chorvatsko.

Putin dnes Macrona v prezidentském sídle přijal podle agentury AFP dvě hodiny před výkopem finálového utkání, v němž je Francie mírným favoritem. "Chtěl bych vám poblahopřát k dobrému výkonu mužstva Ruska", které došlo až do čtvrtfinále a "hrálo s velkou odvahou", nešetřil Macron lichotkami na úvod setkání obou státníků.

"A blahopřeji vám také jako pořadatelské zemi ke zdárnému průběhu těchto akcí. Nejenže je sledoval celý svět, ale celý svět na ně přišel," pokračoval francouzský prezident, který dále zdůraznil, že "dokonalý průběh" turnaje byl velkou výzvou a za to náleží pochvala.

Putin zase na oplátku poblahopřál Francii, že se probojovala až do finále světového šampionátu. "Jsem si jistý, že uvidíme zajímavý, intenzivní a napínavý zápas, který udělá radost milionům diváků ve světě," dodal šéf Kremlu.

Macron, který do Kremlu přišel v doprovodu manželky Brigitte, ujistil, že Francouzi si přišli pro pohár mistrů světa.

Na dnešní finálové utkání na stadionu Lužniki se Kromě Macrona a Putina vydala řada dalších zahraničních politiků, ale také hereckých a sportovních hvězd.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 22 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.