Ilustrační FOTO - pixabay

Déšť v Beskydech zeslábl, hladiny řek se vracejí k normálu

Déšť v Beskydech v posledních hodinách výrazně zeslábl a během dne ustane úplně. Zvýšené hladiny řek se už vracejí k normálu. První stupeň povodňové aktivity platí na Frýdecko-Místecku už jen na třech místech. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí společnosti Povodí Odry Šárka Vlčková.

"Během noci pršelo hlavně v Beskydech a části Jeseníků. V Beskydech spadlo do 20 milimetrů srážek. Déšť v této oblasti ale dále zeslabuje," řekla. Dodala, že oproti čtvrtku, kdy platil stav bdělosti na osmi místech, je dnes podobných míst méně. "První stupeň zůstává na třech tocích. Všude ale hladiny klesají," uvedla.

Také podle meteorologů budou hladiny klesat. "V profilech s dosaženým prvním stupněm očekáváme ještě mírné kolísání hladin a postupně také pozvolné poklesy pod úroveň prvního stupně. Proto rušíme výstrahu," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.