Požadavek KSČM na vystoupení ČR z NATO je stále aktuální

KSČM bývala (občas ještě někdy bývá) označována pro svůj dlouhodobý požadavek k vystoupení České republiky z NATO extremistickou stranou. Smrt dalších tří vojáků AČR v Afghánistánu je stejně jako v případě jiných, nejen podobných, úmrtí velká lidská tragédie. Smutnější o to, že jejich mladé životy vyhasly v zájmu ochrany západních, především amerických zájmů, nikoliv pro zajištění naší vnější i vnitřní bezpečnosti.

Smuteční obřady s vojenskými poctami v místech jejich bydliště, povýšení a vyznamenání in memoriam, pomoc psychologů a finanční »kompenzace« rodinám padlých jsou jen slabou náplastí pro jejich útěchu za ztrátu nejbližších. Jsou pouhým »pozlátkem« za rozhodnutí všech poslanců, kteří svým hlasováním vysílají naše vojáky daleko za evropský kontinent (v tomto případě), kdy čeká na vyslané vojáky po skončení mise buď ocenění, nebo (v tomto případě) předčasně vyhaslý život.

Požadavek KSČM na přehodnocení světového bezpečnostního systému, včetně setrvání České republiky v NATO, je nejen na základě této poslední tragédie správný, ale především opodstatněný. Příkladem či inspirací pro všechny americké vazaly z řad našich poslanců a politických činitelů našeho státu může být Švédsko, které se pro vstup do NATO připravovalo patnáct let. Vláda této skandinávské země, která je tak blízko ruským hranicím a ve které probíhá stejná protiruská propaganda jako u nás a v dalších evropských zemích, se rozhodla namísto vstupu do NATO rozvíjet v budoucnu se svým východním sousedem vztahy na přátelské úrovni, nikoliv válečné konfrontace. Zvolením cesty mírového soužití s Ruskou federací tak bylo poprvé NATO v historii odmítnuto.

Od současného složení Poslanecké sněmovny žádné zázraky ve změně naší zahraniční (a vojenské politiky) očekávat nelze a tak možnost zásadního obratu mají v rukách voliči. V příštích parlamentních volbách upřednostnit takové politiky, kteří budou prosazovat vlastenectví, ochranu národních zájmů a skutečnou obranu státu. Nikoliv hájit mocenské zájmy agresivní politiky USA a nadnárodního finančního, ekonomického a zbrojařského kapitálu.

Miroslav KAVIJ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 97 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-08-09 23:46
Vrchnost nedovolí občanům rozhodovat o skutečně důležitých
otázkách. To je ta "liberální demokracie". Tedy buržoazní.
reich.mir.fan
2018-08-09 12:06
KSČM,Okamurovci i jiní zmůžou leda tak citovat proklamace ve znění
nadpisu tohoto článku.Jak se jednou upíšeš ďáblu tak ti ani
svěcená nepomůže.Kam by asi ušaci riflovali za drahé peníze starý
nepotřebný vojenský šrot.Nezbývá nic jiné než doufat že se ty dva
proradné spolky kterých jse členy sami rozpadnou.
o.motl
2018-08-09 11:23
Přesněji 43% pro a 37% proti vstupu do NATO.
https://www.politico.eu/article/under-threat-sweden-rediscovers-its-viking-
spirit-nato-russia/
o.motl
2018-08-09 11:09
Další slohové cvičení na téma smrt v žoldu vrahů z Wall Streetu.
Podpora vstupu Švédska do NATO je díky ruské agresivitě skoro 50%,
proti je cca 40%.
hajek.jiri51
2018-08-09 10:16
Když může "hrdý Albion" opustit jako první
"vzkvétající" EU, proč by nemohla ČR jako první opustit
zločinné NATO? Aspoň se, tedy Češi, po 600 stech letech, zase stanou
hybnou silou evropských dějin. A Slováci se rádi přidají.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.