Ilustrační FOTO - Pixabay

Hypotéky pokračují ve zdražování

Hypoteční banka podruhé během krátké doby zdražuje hypotéky. Od 20. srpna budou u hlavního produktu Jasná hypotéka pětileté hypotéky k dostání od 2,89 procenta, což znamená další navýšení o dvě desetiny bodu.

Naposledy banka zvýšila sazby na konci července - na pětiletých fixacích o jednu desetinu bodu. Celkem tedy od konce července zvedla sazby o tři desetiny bodu.

Banka je lídrem hypotečního trhu. Opakovaným zvýšením sazeb reaguje na rozhodnutí České národní banky, která před týdnem opět zdražila mezibankovní zdroje.

První podmínkou pro získání Jasné hypotéky je sjednání inkasa splátky z účtu u ČSOB a pravidelné zasílání alespoň 1,5 násobku měsíční splátky na svůj účet. Druhou podmínkou je uzavření životního pojištění u ČSOB Pojišťovny nebo je možné si vybrat alternativu sjednání inkasa z účtu spoludlužníka. Při splnění těchto podmínek klienti získají odhad nemovitosti a vedení úvěru zdarma.

Také ostatní banky koncem minulého týdne růst o zvýšení sazeb vesměs připouštěly.

ČNB v červnu uvedla, že od října rozšíří pravidla pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu domácnosti. Dluh žadatele o hypotéku by nově neměl překročit devítinásobek jeho ročního čistého příjmu. Žadatel by měl současně na splátku dluhu vynakládat nejvýše 45 % svého měsíčního čistého příjmu. Základní úroková sazba ČNB, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla minulý čtvrtek o 0,25 bodu na 1,25 %.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.