Ilustrační FOTO - Pixabay

Osmkrát pod vlivem během tří týdnů

Policisté v ulicích Prostějova a Kostelce na Hané v uplynulých třech týdnech osmkrát přistihli osmatřicetiletého řidiče pod vlivem drog.

Za uplynulý týden prošel pátou silniční kontrolou, podle které byl vždy pozitivní na pervitin. Další jízdu policisté muži pokaždé zakázali, přesto jej vzápětí přistihli pod vlivem drog za volantem znovu. Muži hrozí vysoká pokuta, informoval mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Naposledy muže policisté přistihli pod vlivem drog hodinu po půlnoci. Kontrolovali ho v Kostelecké ulici. »Provedená zkouška na přítomnost jiných návykových látek u muže ukázala přítomnost látek metamfetamin. Výsledek zkoušky pro policisty nebyl žádným překvapením, protože tento řidič je jim již velice dobře znám,« uvedl mluvčí policie.

Za uplynulý týden to byla již pátá silniční kontrola, které se muž podrobil. Od 11. srpna dokonce již osmá kontrola se stejným pozitivním výsledkem testu na zakázané látky. Jednou policisté řidiče kontrolovali v Kostelci na Hané, ostatní kontroly se uskutečnily v Prostějově, uvedl Kořínek. »Při všech kontrolách muž popřel užití zakázaných látek, přesto se pětkrát odmítl podrobit odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění,« dodal policejní mluvčí.

Muž je podezřelý z přestupků podle zákona o silničním provozu. Za každý z nich mu hrozí pokuta 25 000 až 50 000 korun a zákaz řízení na dobu od jednoho roku do dvou let.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 5 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.