Ilustrační FOTO - Pixabay

Problém s důchody? Větší P.R. Putinovi

Snaha ukázat Vladimira Putina jako prezidenta, který zvládá všechny povinnosti státníka a zároveň si najde čas na obyčejné lidi, přírodu nebo setkání s mládeží. Takové je vyznění pořadu »Moskva. Kreml. Putin«, který v neděli večer odvysílal první kanál ruské státní televize.

První díl seriálu se věnoval Putinově výtečné tělesné kondici a jeho lásce k dětem, napsal deník The Guardian.

Hodinový pořad dostal místo v hlavním vysílacím čase a má mapovat týdenní aktivity prezidenta. Ačkoli je Putin před kamerami státní televize téměř denně, podobný typ pořadu je pro něj novinkou, píše deník The Washington Post (WP).

V prvním díle viděli diváci Putinovu účast na pohřbu pěvecké hvězdy sovětské éry Josifa Kobzona, jeho setkání s nadanými teenagery, které zasvěcoval do tajů diplomacie, nebo také dosud nepublikované záběry z Putinovy letní dovolené na Sibiři. »Tohle je divočina, jsou tam medvědi,« komentoval záběry ze studia mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. »Ochranka je náležitě vyzbrojená, kdyby něco. Avšak pokud Putina uvidí medvědi, nejsou to hlupáci, budou se chovat, jak se sluší,« dodal...

Zajímavé načasování

Zahraniční média si všímají, že nový pořad se ve vysílání státní televize objevil jen několik hodin poté, co tisíce Rusů demonstrovaly proti vládnímu záměru zvýšit věk odchodu do důchodu. Další protesty se očekávají v nejbližších dnech a nespokojenost s důchodovou reformou v létě stáhla popularitu ruského prezidenta pod úroveň, na jakou je dlouhodobě zvyklý. Podle průzkumu nezávislého sociologického střediska Levada v červenci schvalovalo jeho kroky 67 % dotázaných oproti květnovým 79 %. V srpnu už ho prý podporovala dokonce jen polovina národa (což by bylo historicky nejnižší číslo).

Protestní akce nedělní pořad opomenul, zatímco konstatoval Putinovu vůli převzít zodpovědnost za potřebné reformy. Místo toho byla například část pořadu věnována setkání se školáky nebo s talentovaným mladým klavíristou.

Putin má lidi rád

»Když Putin mluví s matkou dítěte nebo se dívá na dítě, je patrné, jak moc má děti rád. Má k dětem velmi upřímné a lidské city. To se nedá zahrát,« komentoval tuto část moderátor Vladimir Solovjov. Mluvčí Peskov mu odpověděl: »Putin nejenže má rád děti, má rád lidi obecně.«

Ilustrační FOTO - Haló noviny

Peskov v pondělí uvedl, že pořad je čistě dílem televize a představuje vyvážený pohled. »Typický kremelský projekt, který má pozvednout a polidštit Putina v době, kdy je pod rostoucím tlakem vlastního lidu. Nemyslím si, že je náhoda, že se tak děje v okamžiku, kdy je zamotán do opravdové politické kontroverze,« reagovala naopak analytička televize CNN Susan Glasserová v odkaze na spornou důchodovou reformu, proti níž se např. ostře vymezuje i partnerská strana KSČM, Zjuganovova KPRF!

WP závěrem také podle ČTK podotýká, že to není poprvé, co se ruský politik stal objektem televizní reality show. Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov přede dvěma lety spustil pořad Tým, který WP označil za kopii The Apprentice (Učeň) nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 5 hlasů.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-09-08 12:41
Men.Pavel - když máte jen tuhle připomínku, s obsahem Pleningeriho
příspěvku asi souhlasíte. Tak jako já. Ale k článku.
"Duchem" a stylem by tento článek patřil spíš do HN než do
HaNo.
men.pavel
2018-09-07 16:35
pleningeri ,asi jsi vyšel v 5 třídě základní školy.ten pravopis.
pleningeri
2018-09-07 13:33
Protiruská média "řeší" pokles Putinovy popularity s
oddálením nároku na důchod. Nevšiml jsem si, že by naše
"nejdůvěryhodnější" sledovala pokles popularity našich
vlád, které přišly se stejným "nápadem". Místo toho na
nás z obrazovek civěly xichty Drábka, Kalouska a dalších zazobaných
papalášů o nutnosti zemřít pár měsíců po dosažení důchodového
věku ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.