Předseda ukrajinského parlamentu Andrij Parubij. FOTO - wikimedia commons

Předseda ukrajinského parlamentu: Hitler byl největší demokrat

Petro Symonenko: Prohlášení předsedy ukrajinského parlamentu Andrije Parubije, že Adolf Hitler byl největší demokrat, je plivnutím do tváře ukrajinského lidu!

Komunistická strana Ukrajiny (KPU) vyzývá poslance národních parlamentů z levicových, komunistických a dělnických stran, poslance Evropského parlamentu z levicových frakcí a delegáty Parlamentního shromáždění Rady Evropy, aby požádaly své vlády o přijetí odpovídajících opatření proti Andriji Parubijovi a jeho potrestání za šíření a velebení nacismu a hitlerismu.

Ukrajinu řídí neonacisté

»Prohlášení Parubije, že Adolf Hitler byl největší demokrat, potvrzuje postoj KPU, že hlavní hrozbou pro současnou Ukrajinu je skutečnost, že postmajdanský režim zcela demonstroval svou neonacistickou podstatu a vyslovil se pro nastolení fašistické diktatury. Parubij je zakladatelem Národní socialistické strany, která je oficiálně registrovaná ministerstvem spravedlnosti a je založena na ideologii integrálního nacionalismu Dmitrije Doncova, jenž kombinuje myšlenky hitlerovského nacismu a italského fašismu z doby Mussoliniho,« vysvětlil Symonenko.

Poukázal na to, že životním krédem Parubije je pokračování v práci Hitlera a realizace jeho politiky pro »blaho« občanů Ukrajiny. »Existence režimu Porošenka, Parubije, Turchinova a různých nacionalisticko-fašistických stran podporujících politiku hitlerismu je reálnou hrozbou pro Ukrajinu. Právě toto narušuje její územní celistvost, zbavuje Ukrajinu politické a ekonomické suverenity a mění naši zemi v neokoloniální stát a dělnickou třídu na otrockou pracovní sílu pro Evropu a nadnárodní společnosti,« zdůraznil dále Symonenko.

Odvolat Parubije

Podle něj musí být Andrij Parubij okamžitě odvolán z funkce předsedy parlamentu a měl by být trestně stíhán v souladu s rozsudkem norimberského soudu o nacismu a šiřitelech nacistické ideologie.

ÚV KPU

Přeložila

Christina KARTERISOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 56 hlasů.

ÚV KPU

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jirichmelarcik
2018-09-07 14:13
Protože nevyhovuje vašemu schematickému chápání světa.
halonoviny
2018-09-07 11:05
A proč by tam nebylo místo? RJ
jirichmelarcik
2018-09-07 10:08
Ukázka kam až pojem "demokrat" může sahat. Takže kde se
nachází xenofobové, na které "demokracie" tak ráda
poukazuje? Na pravé straně už pro ně není místo.
halonoviny
2018-09-07 09:30
To se nevylučuje, bohužel jsou tam i tam... :( R. Janouch
fronda
2018-09-07 00:11
No prosim. Ovšem "autentická levice" hledá spolu s Merkelovou
a Macronem nácky v AfD, Národní frontě, u Wilderse, Okamury...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.