Ilustrační FOTO - Haló noviny

Babišův trapný úlet

KSČM odsoudila výroky Andreje Babiše (ANO), které na její adresu vyslovil během pokládání věnce k berlínské zdi při své středeční návštěvě Německa.

Poté, co Babiš položil věnec u části památníku, na níž jsou fotografie obětí rozděleného Berlína, dostal od novinářů otázku, jestli není zvláštní, že uctil památku komunistických obětí jako premiér vlády ČR, kterou komunisté podpořili. »Komunisti, KSČM nemá na naši vládu žádný vliv,« uvedl s tím, že ji jen »jednorázově podpořili«. Poté ještě přitvrdil. »Měli KSČM zakázat,« poznamenal na adresu polistopadových elit. Jestli někdo komunisty oslabil, tak to bylo právě hnutí ANO, pochlubil se Babiš.

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip vidí Babišův úlet jako předvolební záškub. »Jde o trochu nabubřelou a blížícími se volbami způsobenou vychloubačnou rétoriku, která nemá žádný vliv na práci KSČM a autorovi spíše škodí, než pomáhá. Ale to je jeho věc,« řekl Haló novinám Filip.

Poslankyně KSČM Miloslava Vostrá si všímá, že Babiš poněkud ztrácí nervy. Má zřejmě o osud svého hnutí v blížících se komunálních volbách, zejména v Praze, značné obavy. Dobře totiž ví, že zvláště v hlavním městě, ale i na jiných radnicích velkých měst, se jeho hnutí zrovna nevyznamenalo. »Vracení se k minulosti je pouze zástěrkou. Má odpoutat pozornost od současných problémů,« povšimla si Vostrá a doplnila: »KSČM je demokratickou parlamentní stranou, která má co říci ke směřování domácí i zahraniční politiky ČR. Často můžeme vidět, že náš volební program je inspirativní pro mnohé politické strany, a to i pro hnutí ANO.«

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 72 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-09-07 11:35
Až na tu neomalenost na tom je, bohužel, dost pravdy. Ale jako politik by
měl být jednak slušnější a jednak obratnější. Asi jako - "Co
si myslíte o současné politice? - Ano, polévku mám rád, hlavně
bramboračku." Taky nebyl v tom sám, jak napsal pan Fronda.
fronda
2018-09-07 00:18
Babiš se mýlí, komunisty nejvíc oslabil Filip a ta parta kolem něj.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.