Jan Kuf v olympijském Riu 2016. FOTO - archiv

Kuf a Vlach mají stříbro z pětibojařského MS

Moderní pětibojaři Jan Kuf a Martin Vlach získali na mistrovství světa v Mexiku stříbrnou medaili ve štafetě. Zvítězili Francouzi Alexandre Henrard a Valentin Belaud, kteří českou dvojici v závěrečné kombinaci běhu a střelby porazili o pět sekund. Dosud poslední českou pětibojařskou medailí z MS bylo před třemi lety zlato Kufa a Natálie Dianové ve smíšených štafetách.

V druhé finálové disciplíně šampionátu v Mexiku startovalo 18 dvojic. Třetí místo obsadili s půlminutovým odstupem Bulhaři Todor Michalev a Javor Pešlejevski.

Čeští reprezentanti začali čtvrtým místem v šermu, v plavání pak byli až jedenáctí, ale vydařený parkur je posunul do boje o medaile. V závěrečné disciplíně dosáhli Kuf s Vlachem druhého času, lepší byli jen Francouzi.

V Mexiku, kde pětibojařské soutěže ovlivňuje i značná nadmořská výška, se na závody chystají také Ondřej Polívka, Martin Bilko a Eliška Přibylová. V neděli je na programu MS smíšená štafeta, v dalších dnech se uskuteční kvalifikace, ve středu bude finále žen a ve čtvrtek finálový závod mužů.

Muži - štafeta:

1. Henrard, Belaud (Fr.) 1518, 2. Kuf, Vlach 1513, 3. Michalev, Pešlejevski (Bul.) 1482.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.