Ilustrační FOTO - Pixabay

Velký požár v Plzni

Rozsáhlý požár zachvátil ubytovnu v Plzni-Karlově. Jde o jednopatrovou ubytovnu dělníků, kteří většinou pracují v nedaleké zóně Borská pole. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu.

Mluvčí záchranářů Martin Brejcha novinářům řekl, že záchranná služba ošetřila 12 lidí, 11 z nich převezla do nemocnic, dva lidé byli v ohrožení života. Mezi ošetřenými byli i dva hasiči. Integrované záchranné složky evakuovaly 130 osob. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po víc než dvou hodinách.

»Spektrum zranění je od lehčích, jako je otrava zplodinami, po vážná zranění. Někteří se nadýchali kouře, někteří měli poraněné dolní končetiny, bylo tam i zranění pánve,« řekl Brejcha.

Montovaná budova o rozměrech 100krát 13 metrů v Borské ulici vzplála před osmou hodinou. Požár zničil první patro v celé délce. »V zadní části objektu se propadla část střechy, protože objekt je vzadu jinak konstrukčně řešen,« řekl novinářům mluvčí hasičů Petr Poncar. Hustý černý kouř byl vidět i ze vzdálených míst Plzně a okolí. Žár z ohně zasáhl i několik automobilů v autodílně vedle ubytovny, dodal Poncar.

V ubytovně žili především rumunští a ukrajinští dělníci. Zpravodajce ČTK jeden řekl, že požár snad vznikl v přední části budovy, kde si prý některý z ubytovaných vařil a usnul u toho. Oficiální příčina požáru ani způsobená škoda ale nejsou známy.

Radnice uvedla, že lidé, kteří jsou v pořádku, nezranění a museli opustit ubytovnu, převeze do městského zařízení na Roudné a poskytne jim tam náhradní ubytování.

Podle Aleše Průši z odboru bezpečnosti doporučil magistrát lidem v okolí, aby nevětrali.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 6 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.