Martin Juroška (vlevo) a Josef Babka na tiskové konferenci ostravské KSČM. FOTO - archiv

Ostravská KSČM se chce »poprat o bednu«

Ostravští komunisté budou považovat za úspěch, pokud v říjnu zlepší svůj výsledek z předchozích komunálních voleb.

Zástupci KSČM to řekli na tiskové konferenci. V současnosti mají komunisté v pětapadesátičlenném zastupitelstvu deset křesel, o čtyři roky dříve měli osm mandátů. »Zlepšení volebního výsledku z deseti na patnáct by byl ideální stav,« řekl dlouholetý ostravský zastupitel a dvojka letošní kandidátky Josef Babka. Lídr komunistů, starosta obvodu Michálkovice Martin Juroška, pevně věří, že se KSČM »popere o umístění na bedně«, tedy do třetího místa.

Spolupracovat by komunisté chtěli se všemi, kteří chtějí posouvat Ostravu kupředu. »Jsme schopni spolupracovat s těmi, se kterými najdeme shodu, že naše volební priority budou vedením města realizovány,« řekl Juroška.

Současná koalice ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL podle komunistů zbytečně hromadila finanční prostředky a málo město rozvíjela. »Stávající volební období hodnotíme jako období, kdy vedení města přešlapovalo na místě a neřešilo podstatné problémy, které Ostrava má,« poznamenal Juroška.

K volebním prioritám KSČM patří rozvíjení dostupného obecního bydlení, řešení problému sociálně vyloučených lokalit, zvýšení počtu míst v domovech důchodců, zvýšení bezpečnosti nebo rozvoj infrastruktury pro volný čas, jako je stavba krytého akvaparku a hobby parků pro rodiny s dětmi. Komunisté mají v okrese Ostrava-město kandidátky v 23 obcích a městech, včetně ostravského magistrátu a většiny obvodů.

»Podporujeme systém Park & Ride, podporujeme navýšení kapacit na sídlištích i výstavbu parkovacích domů. Důležitá je i preference městské hromadné dopravy. S cenou roční jízdenky by se mělo jít výrazně dolů,« řekl mj. Juroška na úterní debatě kandidátů na primátora v kulturním centru Cooltour.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 15 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.