Schwarzenberga ze Sněmovny odvezla sanitka

Poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg při jednání Poslanecké sněmovny v jednacím sále upadl. Poslanci kvůli tomu přerušili asi na deset minut jednání.

Schwarzenberg podle svých stranických kolegů upadl, ale byl při vědomí. Z jednací síně odešel sám. Po příjezdu záchranné služby se odebral v doprovodu lékaře do přilehlé kanceláře předsedy Sněmovny, kde strávil zhruba čtvrthodinu. Poté v doprovodu záchranářů sám opustil budovu Sněmovny.

Poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Mluvčí záchranné služby Jana Poštová ČTK sdělila, že záchranná a lékařská posádka do Sněmovny dorazila sedm minut po tísňovém volání. »Záchranná služba osmdesátiletého muže důkladně vyšetřila. Šlo o standardní vyšetření, natočili jsme EKG a zavedli žilní vstup,« popsala Poštová. Sanitka ho poté převezla do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek poté poděkoval kolegům za trpělivost a empatii. »Karel už nám všem vynadal, že je naprosto v pořádku, ať ho necháme být,« řekl Kalousek.

V roce 2009 zkolabovala ve Sněmovně tehdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. I tehdy kvůli tomu poslanci přerušili schůzi. Ošetřil ji poslanec David Rath.

V únoru 2004 zkolaboval při jednání poslaneckého klubu ČSSD někdejší premiér Vladimír Špidla, tehdy mu bylo 52 let. Ihned ho ošetřili pracovníci sněmovní lékařské služby a záchranné služby, ještě tentýž den podstoupil vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici a poté byl propuštěn. Špidla na pár dní zrušil pracovní program a odpočíval doma.

(jad, ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 8 hlasů.

(jad, ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.